بیمه تکمیلی انفرادی بر اساس طرح های سال 1400

بیمه تکمیلی انفرادی

بيمه تکمیلی همواره مورد استقبال بين بيمه‌گذاران بوده است و دليل آن هم واضح است!! هر كدام از ما در طول سال گذرمون خواسته يا ناخواسته به پزشك و در نهايت بخش درمان مي‌افتد با توجه به هزينه‌هاي بالاي درمان به خصوص در سال‌هاي اخير نياز به بيمه درمان تکمیلی چند برابر مي‌گردد. خوشبختانه  برای داشتن بیمه تکمیلی دیگر نیاز به وابستگی به شرکت‌ها نیست و بیمه تکمیلی انفرادی این امکان را ایجاد کرده است که هر فرد به طور مستقل و خویش فرما خود را تحت پوشش این بیمه جذاب قرار دهد. در ادامه بیشتر در رابطه با بیمه تکمیلی انفرادی صحبت می‌کنیم.

بيمه تكميلی انفرادی چيست و چه تفاوتي با بيمه تكميلی گروهی دارد؟

بيمه تكميلی انفرادی با توجه به طرح انتخابي و تعهدات آن برای جبران هزينه‌هاي بستري بيمارستان، پاراكيلنيك، آزمايشگاه، ليزر چشم، ويزيت و دارو، زايمان و هزينه‌هاي داندانپزشكي و … مي‌باشد. در هر كدام از مواردي كه نامبرده شد سقف تعهدات قيد می‌شود و با وجود آن حق بيمه تعيين مي‌گردد.  معمولا روال در بيمه‌هاي درمان انفرادی برای حق بيمه و هزينه درمان تكميلی انفرادی علاوه بر تعهدات انتخاب شده به سن افرادي كه تحت پوشش قرار  می‌گيرند تفاوت مي‌نمايد. برخی شركت‌های ارائه دهنده بيمه درمان تكميلی انفرادی شرط داشتن بيمه گر اول تامين اجتماعي را دارند و برخی دیگر خیر.
اما تفاوت اصلی بیمه تکمیلی انفرادی این است که: بيمه تكميلی انفرادی برای يك فرد يا خانواده مي‌باشد اما در بيمه تكميلی گروهی برای يك شركت يا گروهی كه برای فعاليتي غير از بيمه درمان دور هم جمع شده باشند صادر می‌شود و تعداد افراد بايد به 50 نفر برسد. همین یک تفاوت مهم همه چیز را روشن می‌کند. در واقع بیمه تکمیلی انفرادی تمام مزایای بیمه تکمیلی گروهی را دارد و ایراد بزرگ آن یعنی وابستگی به یک شرکت را ندارد.

جالب است بدانید که با داشتن بیمه درمان تکمیلی انفرادی و در صورت مراجعه به بیمارستان، بیمارستان مکلف می شود که طبق تعرفه های بیمارستانی هزینه را حساب نماید و این اولین برد ما در داشتن بیمه تکمیلی درمان می‌باشد.

بيمه تكميلی انفرادی چه پوشش‌هايي را شامل می‌شود؟

پوشش‌های بیمه تکمیلی انفرادی

پوشش‌های بیمه تکمیلی انفرادی بر اساس انتخاب طرح مورد نظر توسط مشتری ممکن است شامل همه و یا تعدادی از پوشش‌های زیر باشد:

 • هزينه‌هاي بستري بيمارستاني جراحی( عمومی و تخصصی)، انواع سنگ شکن، شیمی درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب (عمومی و تخصصی) و گامانایف در بیمارستان و مراکز جراحی محدود و DAY CARE
 • عمل‌های جراحی مهم شامل جراحی‌های تخصصی مربوط به سرطان، قلب، مغز و اعصاب مرکزی و نخاع (به استثنای دیسک ستون فقرات)، گامانایف، پیوند کلیه، پیوند کبد، پیوند ریه و پیوند مغز استخوان
 • پاراكلينيكي گروه اول شامل: سونوگرافی ،ماموگرافی، انواع اسکن، انواع سیتی اسکن، انواع آندوسکپی، ام آرای،اکوکاردیوگرافی، استرس اکو، دانسیتومتری
 • پاراكلينيكي گروه دوم شامل: تست ورزش، تست آلرژی، تست تنفسی( اسپیرومتری–PFT)، نوار عضله(EMG)، نوار عصب(NCV)، نوار مغز(EEG)، نوار مثانه (سیستومتری یا سیستوگرام)، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، هولترمانیتورینگ قلب و آنژیوگرافی
 • پاراكلينيكي گروه سوم  (جبران هزینه جراحی های مجاز سرپایی): شامل شکستگی و دررفتگی، گچگیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیونلیپوم، تخلیه کیست، لیزردرمانی و بیوبسی
 • جراحي‌هاي مجاز سرپايي
 • خدمات آزمايشگاهي شامل آزمایش‌های تشخیص پزشکی، پاتولوژی ، آسیب‌شناسی و ژنتیک پزشکی، انواع رادیوگرافی، نوار قلب، فیزیوتراپی
 • جبران هزينه‌هاي آمبولانس شهری و بين شهری
 • جبران هزینه‌های زایمان، اعم از طبیعی و سزارین
 • نازايي و ناباروری شامل جراحی مرتبط IUI ، ZIFT ، GIFT، میکرواینجکشن و  IVF شيمی درمانی
 • جبران هزینه رفع عیوب انکساری چشم تا سقف تعيين شده
 • ويزيت و دارو ( براساس فهرست داروهای مجاز کشور صرفا مازاد بر سهم بیمه‌گر پایه) و خدمات اورژانس در موارد غیر بستری
 • دندانپزشكي

نكته: معمولا بيمه درمان تكميلی انفرادی و گروهی شامل فرانشيز مي‌باشد بطور مثال وقتي هزينه بستري بيمارستان  4 ميليون تومان شده و فرانشيز بيمارستاني 10 درصد است. شركت بيمه مبلغ 3 ميليون و ۶۰۰ هزار تومان خسارت پرداخت نموده و مبلغ ۴۰۰ هزار تومان فرانشيز از خسارت پرداختي كسر مي‌گردد.
دوره انتظار: دوره انتظار زمانيست كه تعهدات بيمه درمان در آن زمان شروع نشده است و اگر در موارديكه شامل دوره انتظار هست خسارتي در بيمه درمان داشته باشيد خارج از تعهد بيمه‌گر است و خسارت پرداخت نمي‌گردد. بارداري و برخي از جراحي ها از جمله مواردي است كه شامل دوره انتظار است. مدت دوره انتظار در هر كدام و بسته به تعهدات شركت بيمه متفاوت است مثلا برای زايمان دوره انتظار معمولا 6 ماه به بالا مي‌باشد.

چه شرکت‌هایی بیمه تکمیلی انفرادی دارند؟

در ارائه بیمه تکمیلی انفرادی در سال های گذشته شرکت های بیمه طرح های محدودی  داشتند و معمولا بیمه های تکمیلی به صورت گروهی و خانواده قابل استفاده بود. اخیرا برخی از شرکت های بیمه از جمله بیمه سامان و بیمه تعاون و شرکت کمک رسان ایران SOS طرح های مختلف بیمه تکمیلی را با تعهدات و پوشش های متنوع ارائه می کنند.

خرید بیمه تکمیلی انفرادی بدون داشتن بیمه پایه

خرید بیمه تکمیلی انفرادی بدون داشتن بیمه پایه مثل تامین اجتماعی و بیمه خدمات درمانی و …  قابل انجام می باشد. فقط افرادی که بیمه تکمیلی پایه ندارند باید مبلغی را اضافه علاوه بر حق بیمه پرداخت کنند.

بیمه تکمیلی انفرادی برای زنان باردار

بیمه های تکمیلی انفرادی پوشش زایمان دارند اما این پوشش برای خانم هایی می باشد که در زمان خرید بیمه نامه باردار نباشند. خانم های باردار می توانند بیمه تکمیلی خریداری کنند اما نمی توانند از پوشش زایمان بیمه نامه شان استفاده نمایند.

 

بیمه تکمیلی انفرادی جهت زایمان

در طرح هایی که برای بیمه تکمیلی انفرادی ارائه شده، پوششی را برای زایمان ارائه می نمایند که بیمه شده ها می توانند از پوشش های این بیمه نامه استفاده نمایند. بالاترین پوشش زایمان را بیمه تکمیلی SOS ارائه می نماید.

 • پوشش زایمان بیمه تکمیلی SOS: تا سقف 9 میلیون تومان
 • پوشش زایمان بیمه تکمیلی انفرادی تعاون: تا سقف 7 میلیون تومان
 • پوشش زایمان بیمه تکمیلی انفرادی سامان: تا سقف 5 میلیون تومان می باشد.

بیمه تکمیلی انفرادی جهت دندانپزشکی

در طرح های بیمه تکمیلی انفرادی که اخیرا توسط شرکت های بیمه ارائه شده ، پوشش هایی را برای دندانپزشکی نیز ارائه می کنند که بیمه شده ها می توانند در طول داشتن بیمه تکمیلی انفرادی از این پوشش استفاده نمایند. بالاترین پوشش دندانپزشکی را در سال 1400 بیمه تکمیلی SOS ارائه می کند.

 • پوشش دندانپزشکی بیمه SOS: دارای دو طرح با سقف 5 میلون تومان و 2.5 میلیون تومان
 • پوشش دندانپزشکی بیمه سامان: تا سقف 1 میلیون تومان
 • پوشش دندانپزشکی بیمه تعاون: تا سقف 1 میلیون تومان

دوره انتظار بیمه تکمیلی انفرادی سامان و تعاون

در بیمه های تکمیلی انفرادی نیز دوره انتظاری برای برخی از خدمات در نظر گرفته شده است.دوره انتظار به بازه زمانی گفته می شود که بیمه شده در این بازه زمانی نمی تواند از پوشش ها استفاده نماید.

 • دوره انتظار بیمه تکمیلی انفرادی سامان برا ی خدمات بستری و جراحی 3 ماه و دوره انتظار برای زایمان 9 ماه می باشد.
 • دوره انتظار بیمه تکمیلی انفرادی تعاون برای پوشش های پاراکلینیکی 3 ماه و برای زایمان 9 ماه می باشد.

بیمه تکمیلی انفرادی برای اسلیو معده

پوششی که برای عمل اسلیو معده ارائه می شود دارای شرایط خاص می باشد و افرادی که در زمان خرید بیمه نامه دارای چاقی مفرط باشند نمی توانند از بیمه تکمیلی برای این عمل استفاده نمایند. ممکن است فرد بیمه شده بعد از خرید بیمه تکمیلی و در سال های بعد تمدید بیمه نامه چاق شده  و بخواهد از این پوشش استفاده نماید.

 

فرانشیز بیمه تکمیلی انفرادی

فرانشیز بخشی از هزینه های درمانی می باشد که پرداخت آن بر عهده خود بیمه گذار می باشد.

میزان فرانشیز بیمه تکمیلی انفرادی سامان و تعاون 10 درصد می باشد.

 

شرایط سنی بیمه تکمیلی انفرادی

برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی سامان و تعاون، شرایط سنی خاصی وجود نداشته و همه می توانند از بدو تولد تا 70 سالگی می توانند این بیمه نامه را خریداری نمایند.

 

قیمت بیمه تکمیلی انفرادی سامان و بیمه تکمیلی انفرادی تعاون

مبلغ حق بیمه هریک از این طرح ها به صورت سالیانه و با توجه به سن بیمه شده تعیین می شود که شما می‌توانید پس از وارد کردن سن خود، مبلغ حق بیمه سالیانه را در سایت بیمه تایم مشاهده کنید.

مزایای بیمه تکمیلی انفرادی

با توجه به این که همه افراد نمی توانند تحت پوشش بیمه تکمیلی گروهی باشند، این امکان فراهم شده که بیمه تکمیلی را به صورت انفرادی انجام دهند.

از جمله مزایای بیمه تکمیلی انفرادی می تواند گفته که هر فرد به صورت جداگانه می تواند پوشش های جداگانه در در طرح های مختلف ارائه نماید.

داشتن بیمه تکمیلی با توجه به هزینه های سنگین درمانی که وجود دارد می تواند حاشیه امنی برای بیمه شده ها باشد.

 

تخفیف بیمه تکمیلی انفرادی تعاون

بیمه شدگان بیمه های انفرادی تعاون می توانند در زمان خرید بیمه تکمیلی از تخفیفات زیر استفاده نمایند:

 • 10 درصد تخفیف نقدی
 •  15  درصد تخفیف برای خانواده های بیشتر از 3 نفر
 •  15  درصد تخفیف در صورت داشتن بیمه عمر با اندوخته بیش از ده میلیون ریال
 •   15  درصد تخفیف عدم دریافت خسارت در زمان تمدید
 • سقف تخفیفات قابل اعمال 25 درصد می باشد
 • در صورتیکه بیمه شده تحت پوشش بیمه گر پایه ( تامین اجتماعی یا خدمات درمانی ) نباشد به مبالغ فوق 18 درصد اضافه میگردد

 

تخفیف بیمه تکمیلی سامان

 • بیمه شده های بیمه تکمیلی سامان می توانند از تخفیف های زیر استفاده نمایند.
 • خرید نقدی بیمه تکمیلی سامان دارای 10 درصد تخفیف می باشد
 • خانواده های 3 نفره و بیشتر در زمان خرید بیمه تکمیلی می توانند تا 15 درصد تخفیف استفاده نمایند.
 • اگر بیمه عمر سامان هم داشته باشید تا 10 درصد می توانید تخفیف در خرید بیمه تکمیلی داشته باشید.

جمع تخفیفات قابل استفاد در بیمه تکمیلی سامان تا 25 درصد می باشد.

 

هزينه بيمه تكميلی انفرادی چطور محاسبه می‌شود؟

هزینه بیمه تکمیل انفرادی

در بيمه تکمیلی انفرادی با انتخاب پوشش‌های متفاوت مبلغ حق بيمه هر پوشش تعيين مي‌گردد و برای به دست آمدن هزينه و قيمت بيمه درمان كافيست كه جمع حق بيمه هر پوشش محاسبه گردد، كه البته تمامي شركت‌هاي ارائه دهنده بيمه درمان انفرادی برای سهولت بيمه گذار هزينه بيمه درمان را از ابتدا با پوشش‌هایی كه شامل می‌شود محاسبه و اعلام مي‌نمايند. در نظر داشته باشيم كه فرانشيز و دوره انتظار در قيمت و هزينه بيمه درمان تاثيرگذار است.

همچنین بيمه درمان تكميلی با توجه به سن افراديكه تحت پوشش قرار می‌گيرند هزينه متفاوتی نيز دارد. حق بيمه درمان انفرادی بسته به شركت بيمه، به صورت ساليانه و نهايتا در چند قسط قابل تسويه مي‌باشد.

فرانشیز: معمولا بيمه درمان تكميلی انفرادی و گروهی شامل فرانشيز مي‌باشد بطور مثال وقتي هزينه بستري بيمارستان  4 ميليون تومان شده و فرانشيز بيمارستاني 10 درصد است. شركت بيمه مبلغ 3 ميليون و 900 هزار تومان خسارت پرداخت نموده و مبلغ 100 هزار تومان فرانشيز از خسارت پرداختي كسر مي‌گردد.
دوره انتظار: دوره انتظار زمانيست كه تعهدات بيمه درمان در آن زمان شروع نشده است و اگر در موارديكه شامل دوره انتظار هست خسارتي در بيمه درمان داشته باشيد خارج از تعهد بيمه‌گر است و خسارت پرداخت نمي‌گردد. بارداري و برخي از جراحي ها از جمله مواردي است كه شامل دوره انتظار است. مدت دوره انتظار در هر كدام و بسته به تعهدات شركت بيمه متفاوت است مثلا برای زايمان دوره انتظار معمولا 6 ماه به بالا مي‌باشد.

وضعيت سلامت در هنگام درخواست امكان دريافت تخفيف؟

قبل از عضويت در بيمه تكميلی انفرادی برخي از شركت‌ها برای عضويت افراد شرط چكاپ گذاشته‌اند. اما برخي ديگر به گرفتن نامه وضعيت سلامت بسنده مي‌كنند. اما در مجموع وضعيت سلامت فقط در بيمه شدن يا رد شدن افراد مهم است و ربطی به دريافت تخفيف یا هزینه بیمه‌نامه ندارد. از جمله شركت‌هايی كه قبل از خرید آن چكاپ لازم می‌باشد مي‌توان به بيمه درمان  SOS اشاره نمود.

امكان بيمه كردن سایر اعضا خانواده


در بيمه تکمیلی انفرادی فرد بيمه شده به همراه خانواده خود می‌توانند تحت پوشش بيمه درمان قرار گيرند. در نظر داشته باشيد كه طرح درمان انفرادی خانواده در تمام شركت‌ها ارائه نمی‌شود و تنها شركت‌هاي بيمه معدودی در این زمینه فعالیت می‌کنند. در زمان تحت پوشش بيمه درمان در آمدن نياز هست كه افراد برگه سلامتی پر نمايند يا بسته به شركت مورد نظر بيمه چكاپ قبل از عضويت انجام شود.

مدارك مورد نياز برای خريد بيمه درمان انفرادی

برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی کارت ملی و شناسنامه و در صورت نیاز برگه سلامتی نیز باید ارائه گردد.

توجه: برای عضویت بیمه درمان در شركت كمك رسان ايران  SOS كپي تمامي صفحات شناسنامه الزاميست تا از تعداد خانواده و وضعيت تاهل آگاه باشند چرا که در این شرکت بیمه تمامی اعضا خانواده همزمان باید عضو گردند مگر مشخص شود که دیگر اعضا خانواده از طریق بیمه‌گر دیگری دارای بیمه درمان تکمیلی می‌باشند. برای عضویت در بیمه درمان تکمیلی انفرادی شركت كمك رسان ايران SOS  نياز به چكاپ تمامي اعضای خانواده می‌باشد.

تاثیر بیمه پایه در خرید بیمه تکمیلی انفرادی

برای ارائه پوشش بیمه درمان تکمیلی معمولا نیاز به بیمه گر پایه که بیمه تامین اجتماعی می‌باشد وجود دارد اما برخی از شرکت‌های بیمه جهت رفاه بیشتر و در طرح‌های مختلف خود این الزام را برداشته‌اند.

شرکت کمک رسان ایران SOS  و بیمه تکمیلی بیمه سامان از جمله شرکت هایی هستند که الزام بیمه تامین اجتماعی را ندارند.

 

بیمه تکمیلی انفرادی قسطی

خرید بیمه های انفرادی به صورت قسطی قابل انجام می باشد. افراد می توانند مبلغ حق بیمه تکمیلی انفرادی خود را به صورت اقساطی در چند قسط با توجه به شرایط شرکت بیمه با ارائه چک خریداری نمایند.

بهترین بیمه تکمیلی انفرادی متعلق به کدام شرکت است؟


همیشه این موضوع  مطرح است که کدام شرکت بهترین خدمات را ارائه می‌نماید و این امر در خصوص بیمه درمان تکمیلی بیشترین مصداق را دارد.  چرا که هزینه‌های خسارات بیمه درمان پرتکرارتر و نحوه پاسخگویی و خسارت دهی شرکت بیمه به طبع  اهمیت بیشتری خواهد داشت.

آنچه که مشخص است به صرف ارزان‌تر بودن یک شرکت نباید اقدام به خرید بیمه تکمیلی انفرادی کرد چراکه در زمان خسارت پاسخگویی و پرداخت خسارت از سوی شرکت بیمه بسیار تعیین کننده می‌شود. منطقا شرکتی پیشنهاد می‌شود که علاوه بر قیمت، پوشش‌های کامل‌‌تری در بیمه درمان ارائه می‌نماید و در طی سال‌های کار خود در بین بیمه گذاران از سطح رضایت نسبی برخوردار باشد. با توجه به اینکه مهمترین خسارت و بزرگترین خسارت‌ها در بیمه درمان مربوط به خسارات بیمارستانی می‌باشد  داشتن پوشش بالای خسارت بیمارستانی می‌تواند بسیار مهم باشد و مهم تر اینکه شرکت بیمه با بیمارستان‌های بیشتری طرف قرارداد باشد.

در ادامه مهمترین شرکت‌های ارائه دهنده بیمه تکمیلی انفرادی بررسی می‌شوند:

بیمه تکمیلی انفرادی سامان

شرکت بیمه سامان یکی از به نام‌ترین و محبوبترین شرکت‌ها در ارائه خوب بیمه درمان است و در حال حاضر طرح بیمه تکمیلی انفرادی سامان دارای چندین پوشش‌ متنوع است که سلایق و نیازهای بیمه‌گذاران متفاوت را می تواند برطرف کند.

بیمه گذاران بیمه عمر سامان می‌توانند تا سقف10% تخفیف در بیمه تکمیلی انفرادی درمان سامان استفاده نمایند

تعهدات بیمه درمان تکمیلی سامان به ترتیب زیر می باشد:

بیمه تکمیلی انفرادی سامان

بیمه تکمیلی انفرادی SOS


شرکت کمک رسان ایران SOS از سال 1371 در ایران طرح بیمه درمان تكميلی انفرادی و خانواده را ارائه می‌نماید. طرح بیمه درمان این شرکت فقط در یک پکیج کامل با سقف تعهدات بیمارستانی می‌باشد (سقف تعهدات بیمارستانی این شرکت در سال1400 به میزان 150 میلیون تومان می‌باشد).  درصد رضایت بیمه گذاران شرکت کمک رسان ایران SOS در سطح بالایی می‌باشد و این شرکت در پرداخت خسارت و ارائه خدمات نام آور است.

جدول تعهدات بیمه تکمیلی SOS به شرح زیر می باشد:

بیمه تکمیلی SOS

بیمه تکمیلی انفرادی تعاون 

بیمه تکمیلی تعاون

بیمه تکمیلی انفرادی ملت

بیمه ملت از جمله شرکت‌های بیمه‌ای است که سعی می‌نماید با ارائه طرح های بیمه تکمیلی انفرادی ملت در جلب رضایت بیمه گذاران خود قدم بردارد.

بیمه تکمیلی انفرادی ایران

بیمه ایران طرح بیمه تکمیلی درمان انفرادی ایران ندارد و طرح بیمه تکمیلی انفرادی ایران فعلا قابل ارائه نيست و شرکت بیمه ایران فقط در قالب گروهی ارائه می‌گردد.


بیمه تکمیلی انفرادی آسماری

شرکت بیمه آسماری از جمله شرکت‌های بیمه جدیدالورود با مدیران حرفه‌ایی صنعت بیمه است. این شرکت با همکاری شرکت کمک رسان ایران SOS  و با مدیران مشترک، نسبت به ارائه بیمه درمان تکمیلی انفرادی مبادرت نموده و بیمه درمان را در قالب انفرادی و خانواده ارائه می‌نماید. برای عضویت در بیمه تکمیلی انفرادی آسماری بعد از انتخاب طرح مورد درخواست با حق بیمه مشخص و پر نمودن فرم پیشنهاد بیمه درمان و فرم سلامتی و تکمیل مدارک می‌توانید از خدمات بهینه این شرکت استفاده نمایید.

بیمه تکمیلی انفرادی پاسارگاد


شرکت بیمه پاسارگاد طرحی مستقل برای بیمه تکمیلی انفرادی ندارد ولی در چند حالت سعی نموده رضايت بيمه گذاران خود را در این زمینه جلب نمايد:

 • به دارندگان بیمه عمر پاسارگاد اگر اندوخته بیمه عمر از سقف مورد نظر این شرکت بیشتر شود با توجه به میزان اندوخته بیمه درمان انفرادی با تعهدات مشخصی ارائه می‌گردد
 • به دارندگان حساب بانك پاسارگاد كه با امتياز بيمه تكميلی انفرادی باز شده باشد، پوشش بستری بيمارستان ارائه خواهد شد
در بیمه درمان انفرادی چه مدارکی برای عضویت لازمست؟

برای عضویت اطلاعات اولیه از کپی کارت ملی، کپی شناسنامه، پرکردن فرم پیشنهاد بیمه درمان انفرادی، کامل کردن فرم سلامت از الزامات عضویت در بیمه درمان تکمیلی انفرادی می‌باشد.

بیمه درمان انفرادی را از چه شرکت‌هایی می‌توان تهیه نمود؟

بیمه درمانSOS ، بیمه درمان تکمیلی سامان، بیمه درمان تکمیلی پاسارگاد و بیمه درمان تکمیلی انفرادی ملت و …

برای عضویت بیمه درمان انفرادی نیاز به چکاپ داریم؟

برخی از شرکت‌ها مانند بیمه درمان تکمیلی انفرادی SOS قبل از عضویت چکاپ لازمست و اعضا سالم را بیمه می‌نمایند اما برخی دیگر مانند بیمه درمان انفرادی سامان پرکردن برگه سلامت کافیست.

در بیمه تکمیلی انفرادی درمان چه بیمارستان‌هایی را پوشش می‌دهد؟

بسته به اینکه بیمه نامه را از کدام شرکت تهیه نموده‌اید بیمارستان‌های طرف قرارداد متفاوت است اما اکثریت شرکت‌های بیمه سعی نموده‌اند که با بیمارستان‌های خصوصی به نام همکاری نمایند بهتر است ابتدا از مشاور بیمه خود اطلاعات کامل دریافت نمایید.

 

در حال حاضر می‌توانیم در بیمه تکمیلی انفرادی البرز عضو شویم

این شرکت هم اکنون طرح بیمه تکمیلی انفرادی البرز ندارد

برای استعلام خسارت بیمه درمان سامان چه باید کرد؟

کافیست در سایت بیمه تایم در قسمت خدمات الکترونیک دکمه استعلام خسارت بیمه درمان سامان را انتخاب نمایید و از میزان خسارت بیمه درمان خود مطلع شوید

در بیمه درمان SOS چطور می‌توان عضو شد؟

را بعلاوه کپی کارت ملی و تمامی صفحات شناسنامه و مبلغی به عنوان پیش پرداخت چکاپ را جهت عضویت خانواده ارائه نماییم سپس شرکت بیمه SOSدرخواست چکاپ می‌نماید (هزینه چکاپ)با خود فرد می‌باشد بعد از چکاپ اعضا سالم بیمه می‌گردد

کدام یک از پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی دوره انتظار دارند؟

در بیمه تکمیلی انفرادی و بیمه تکمیلی خانواده شرکت‌های بیمه 3 ماه دوره انتظار برای پوشش جراحی و بستری و 9 ماه برای پوشش‌های زایمان و نازایی در نظر می‌گیرند.

 

آیا می‌توانم از بیمه تکمیلی برای زایمان استفاده کنم؟

بله می توانید استفاده کنید و زایمان یکی از پوشش های بیمه تکمیلی می باشد، اما این نکته را در نظر داشته باشید که برای استفاده از آن باید قبل از دوران بارداری اقدام به خرید بیمه تکمیلی کنید، چرا که پوشش زایمان دراای دوره انتظار در همه شرکت های بیمه می باشد.

 

بیمه تکمیلی تامین اجتماعی را چگونه تهیه کنیم؟

تامین اجتماعی برای بازنشسته‌ها بیمه تکمیلی را از طریق بیمه آتیه سازان حافظ ارائه می‌کند و سایر افراد شاغل که هنوز بازنشسته نشده‌اند برای برخورداری از پوشش بیمه تکمیلی باید این بیمه نامه را به صورت انفرادی و خانواده تهیه نمایند.

 

بیمه تکمیلی آتیه سازان برای چه افرادی می‌باشد؟

بیمه تکمیلی آتیه سازان برای بازنشسته های تامین اجتماعی و فرهنگیان و سایر شرکت ها و سازمان هایی  که می خواهند بیمه تکمیلی گروهی خریداری نمایند، ارائه می شود.

 

جهت خرید بیمه تکمیلی تماس بگیرید

شرکت های بیمه طرف قرارداد

آخرین مطالب وبلاگ

 

سوالات بیمه تکمیلی انفرادی

 

برای عضویت اطلاعات اولیه از کپی کارت ملی، کپی شناسنامه، پرکردن فرم پیشنهاد بیمه درمان انفرادی، کامل کردن فرم سلامت از الزامات عضویت در بیمه درمان تکمیلی انفرادی می‌باشد.

بیمه درمان انفرادی را از چه شرکت‌هایی می‌توان تهیه نمود؟

بیمه درمانSOS ، بیمه درمان تکمیلی سامان، بیمه تکمیلی تعاون شرکت هایی هستند که می توانید بیمه تکمیلی انفرادی تهیه نمایید.

برای عضویت بیمه درمان انفرادی نیاز به چکاپ داریم؟

برخی از شرکت‌ها مانند بیمه درمان تکمیلی انفرادی SOS قبل از عضویت چکاپ لازمست و اعضا سالم را بیمه می‌نمایند اما برخی دیگر مانند بیمه درمان انفرادی سامان پرکردن برگه سلامت کافیست.

در بیمه تکمیلی انفرادی درمان چه بیمارستان‌هایی را پوشش می‌دهد؟

بسته به اینکه بیمه نامه را از کدام شرکت تهیه نموده‌اید بیمارستان‌های طرف قرارداد متفاوت است اما اکثریت شرکت‌های بیمه سعی نموده‌اند که با بیمارستان‌های خصوصی به نام همکاری نمایند بهتر است ابتدا از مشاور بیمه خود اطلاعات کامل دریافت نمایید.

 

در حال حاضر می‌توانیم در بیمه تکمیلی انفرادی البرز عضو شویم

این شرکت هم اکنون طرح بیمه تکمیلی انفرادی البرز ندارد

برای استعلام خسارت بیمه درمان سامان چه باید کرد؟

کافیست در سایت بیمه تایم در قسمت خدمات الکترونیک دکمه استعلام خسارت بیمه درمان سامان را انتخاب نمایید و از میزان خسارت بیمه درمان خود مطلع شوید

در بیمه درمان SOS چطور می‌توان عضو شد؟

را بعلاوه کپی کارت ملی و تمامی صفحات شناسنامه و مبلغی به عنوان پیش پرداخت چکاپ را جهت عضویت خانواده ارائه نماییم سپس شرکت بیمه SOSدرخواست چکاپ می‌نماید (هزینه چکاپ)با خود فرد می‌باشد بعد از چکاپ اعضا سالم بیمه می‌گردد

کدام یک از پوشش‌های بیمه درمان تکمیلی دوره انتظار دارند؟

در بیمه تکمیلی انفرادی و بیمه تکمیلی خانواده شرکت‌های بیمه 3 ماه دوره انتظار برای پوشش جراحی و بستری و 9 ماه برای پوشش‌های زایمان و نازایی در نظر می‌گیرند.

 

آیا می‌توانم از بیمه تکمیلی برای زایمان استفاده کنم؟

بله می توانید استفاده کنید و زایمان یکی از پوشش های بیمه تکمیلی می باشد، اما این نکته را در نظر داشته باشید که برای استفاده از آن باید قبل از دوران بارداری اقدام به خرید بیمه تکمیلی کنید، چرا که پوشش زایمان دراای دوره انتظار در همه شرکت های بیمه می باشد.

 

بیمه تکمیلی تامین اجتماعی را چگونه تهیه کنیم؟

تامین اجتماعی برای بازنشسته‌ها بیمه تکمیلی را از طریق بیمه آتیه سازان حافظ ارائه می‌کند و سایر افراد شاغل که هنوز بازنشسته نشده‌اند برای برخورداری از پوشش بیمه تکمیلی باید این بیمه نامه را به صورت انفرادی و خانواده تهیه نمایند.

برخی پوشش ها از قبیل جراحی و بستری و زایمان دارای دوره انتظار هستند ولی سایر پوشش ها بدون دوره انتظار هستند.

 

 

25 دیدگاه برای “بیمه تکمیلی انفرادی بر اساس طرح های سال 1400

 1. مدیم لکزائیان نسب گفته:

  من فقط میخوام عمل فیزیک انجام بدم با کمترین هزینه چون شرایطم سخته ازتون ممنون مبشم

 2. میثم وحیدی گفته:

  باسلام و احترام
  اینجانب میثم وحیدی می خواهم بیمه تکمیلی SOSرا انتخاب نمایم سوالاتی که برام پیش اومده اول اینکه که آیا از این نوع بیمه می توان حداکثر سیف بیمه را از مراکز درمانی استفاده نمود؟دوم اینکه اگر مراکز درمانی هزینه درمان را از خودم دریافت نمودند ، به کدام شعبه یا دفاتری باید بروم تا هزینه را دریافت کنم .
  لطفا”مرا راهنمایی نمایید . ممنون

  • مدیر سایت گفته:

   جناب وحیدی عزیز سقف پوشش ها در شرکت های بیمه مشخص شده و می تونید از هر پوششی تا سقف مشخص شده استفاده نمایید. اگر به مراکز طرف قرارداد بیمه های تکمیلی مراجعه کنید هزینه ای رو پرداخت نمی کنید در غیر این صورت می تونید صورتحساب رو به مراکز خسارت شرکت بیمه ارائه نمایید.

 3. ساناز صفری گفته:

  با سلام من مجرد هستم و بیمه تکمیلی انفرادی رو میخوام انتخاب کنم،در این مورد،کدوم شرکت بهتر میباشد؟

 4. خانم حسن پور گفته:

  سلام من یک خانم ۵۵ ساله هستم ،ازکمردردوانحراف لگن رنج میبرم ،آیامیتونم ازبیمه تکمیلی استفاده کنم؟؟

 5. سروش گفته:

  سلام ، کدام بیمه تکمیلی وجود دارد که افراد با سن بالا ۸۰ سال را بیمه کند؟پدر بنده بالای ۸۰ سال است و تحت تکفل بنده است میخواهیم بیمه تکمیلی داشته باشد ممکن است راهنمایی بفرمایید.

 6. پروین گفته:

  باسلام وقت بخیر آیابیمه تکمیل درمانی داریم که برای عمل لاغری درمانی هزینه درمانی جبران نماید؟

  • مدیر سایت گفته:

   بیمه سامان، بیمه تعاون و بیمه SOS هر سه پوشش زایمان دارند. می تونید از پوشش زایمانش استفاده کنید.

  • مدیر سایت گفته:

   پوششش های زایمان رو می تونید مقایسشون کنید، همه می تونن بیمه تکمیلی انفرادی خریداری کنید.

  • مدیر سایت گفته:

   همه شرکت های بیمه پوشش زایمان دارند، اما نباید در زمان خرید بیمه تکمیلی باردار باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.