بیمه سامان

سال تاسیس 

1383

تعداد شعب

29

سهم بازار

2.4%

رتبه رضایت‌مندی

یک

پرفروش ترین بیمه ها

تکمیلی، ثالث و آتش سوزی

تاریخچه بیمه سامان

شرکت بیمه سامان از اسفند ماه سال 1383 به صورت رسمی در همه رشته های بیمه ای  ازجمله اموال، مسئولیت و اشخاص از قبیل بیمه ثالث، بیمه بدنه، بیمه عمر و … شروع به فعالیت کرد و تا کنون یکی از موفق ترین و مبتکرترین شرکت های بیمه در صنعت بیمه می باشد. بانک سامان، شرکت سرمایه‌گذاری بانک سامان، شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه ، صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران و مؤسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد به همراه جمعی از اشخاص حقیقی و حقوقی با سوابق طولانی در صنایع مالی و تولیدی اعضای هیأت مؤسس شرکت بیمه سامان را تشکیل می‌دهند.


وضعیت بازار و فروش بیمه سامان

بیمه سامان در حال حاضر دارای 29 شعبه فعال  و 1.188 نماینده فعال جنرال و عمر در سراسر کشور می باشد. اگر بخواهیم نگاه کلی نسبت به عملکرد بیمه سامان در دو سال 96 و 97 داشته باشیم، می توانیم از گزارش سالانه بیمه مرکزی کمک بگیریم. بر اساس جدول زیر تعداد بیمه نامه های صادر بیمه سامان در دو سال گذشته در همه رشته های بیمه ای قابل مشاهده می باشد، همانطور که می بینید این شرکت در رشته بیمه درمان تکمیلی بیشترین تعداد بیمه نامه صادر را نسبت به سایر رشته های بیمه ای دارد. بعد از بیمه تکمیلی، بیمه آتش سوزی و بیمه ثالث بیمه نامه های پرتعداد در بیمه سامان می باشند.

وضعیت بازار و فروش بیمه سامان


شاخه های بیمه ای فعال

بیمه درمان تکمیلی سامان

شرکت بیمه سامان یکی از برترین شرکت های ارائه کننده بیمه درمان تکمیلی می باشد. یکی از مزایا بیمه تکمیلی سامان ارائه بیمه تکمیلی انفرادی توسط این شرکت بیمه می باشد که بیمه سامان بیمه انفرادی را در طرح های مختلف با پوشش ها و تعهدات مختلف ارائه می دهد. علاوه بر بیمه تکمیلی انفرادی، بیمه تکمیلی خانواده و بیمه تکمیلی گروهی نیز توسط شرکت بیمه سامان ارائه می شود که میزان حق بیمه، سقف پوشش ها و تعهدات هر بیمه نامه بر اساس طرح و نوع بیمه انتخابی شما متفاوت می باشد.

بیمه بدنه سامان

شرکت بیمه سامان پوشش های کاملی را در بیمه بدنه به بیمه گذاران خود ارائه می دهد. پوشش های بیمه بدنه سامان عبارتند از تصادف، آتش سوزی، صاعقه، انفجار و سرقت کلی خودرو و پوشش‌های اضافی مثل سرقت در جای قطعات، ایاب و ذهاب، شکست شیشه، نوسانات قیمت، بلایای طبیعی، حذف فرانشیز و …. . در زمان خرید بیمه بدنه سامان این شرکت تخفیفات مختلفی را به بیمه گذاران خود ارائه می دهد ،برخی از تخفیفات بیمه بدنه سامان عبارتند از تخفیف عدم خسارت، تخفیف برای دارندگان حساب در بانک سامان، تخفیف برای دارندگان بیمه عمر سامان، تخفیف برای خودروی صفر کیلومتر، تخفیف بر اساس ارزش خودرو.

بیمه شخص ثالث سامان

یکی از رشته های بیمه ای شرکت بیمه سامان بیمه شخص ثالث می باشد، از آنجاییکه بیمه ثالث یک بیمه نامه اجباری بوده و با توجه به یکسان سازی قیمت پایه بیمه ثالث از طرف بیمه مرکزی تفاوت قیمت زیادی با سایر شرکت های بیمه ندارد. از مزایای بیمه ثالث سامان به این نکته اشاره کرد که بیمه سامان دارای خسارت سیار می باشد.

بیمه عمر سامان

می توان گفت شرکت بیمه سامان در رشته بیمه عمر یکی از توانمندترین و خلاق ترین شرکت های بیمه ای می باشد که طرح های مختلف را با پوشش های کامل بیمه ای به بیمه گذاران ارائه می نماید. طرح جامع عمر و زندگی سامان در حال حاظر از جمله طرح های ویژه برای بیمه عمر سامان می باشد که تعداد بیماری های خاص بالایی را با سقف تعهدات بالایی را پوشش می دهد.

بیمه آتش سوزی سامان

شرکت بیمه سامان با ارائه پوشش های کامل خسارت هایی را که ممکن است در اثر آتش سوزی، سرقت و  بلایای طیبعی و سایر خطرات تحت پوشش این بیمه نامه به اموال و سرمایه و ساختمان بیمه گذارن در محل زندگی شان و یا مغازه و مراکز تجاری و ادرای و یا واحد های صنعتی و غیر صنعتی وارد شود را تحت پوشش خود قرار می دهد. بیمه سامان طرح های مختلفی را برای این بیمه نامه با کاربری های مربوطه ارائه می کند. اطلاعات بیشتر را در مطلب بیمه آتش سوزی سامان بخوانید.

بیمه مسافرتی سامان

بیمه مسافرتی سامان یکی از برترین و کامل ترین انواع بیمه مسافرتی در بین بیمه نامه های مسافرتی  شرکت‌های بیمه می باشد. شرکت کمک رسان پرداخت خسارت بیمه مسافرتی سامان از طریق شرکت Mideast  است که علاوه بر داشتن اپراتور فارسی زبان، امکان پرداخت مستقیم هزینه‌ها را در کشور مقصد دارد.

بیمه مسئولیت سامان

رشته بیمه مسئولیت از جمله رشته های بیمه ای می باشد که توسط شرکت بیمه سامان ارائه می شود. این رشته بیمه ای دارای زیر مجموعه های مختلفی می باشد که برای هر نوع فعالیت بیمه  نامه مخصوص آن رشته بیمه ای را ارائه می کند.

بیمه مهندسی سامان

بیمه  مهندسی سامان در 6 نوع بیمه نامه از قبیل(بیمه تمام خطر پیمانکاران،  بیمه تمام خطر نصب، بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاران، بیمه شکست ماشین آلات، بیمه تجهیزات الکترونیکی، بیمه ریسک های تکمیل شده ساختمانی) به بیمه گذاران این بیمه نامه با توجه نوع فعالیتشان ارائه می شود.


 آدرس دفاتر بیمه سامان در تهران

  • شعبه مرکزی تهران کد 500000، کد مرکز : 500000، آدرس : تهران – خیابان خالد اسلامبولی – کوچه بیستم – پلاک 4، تلفن : 0218943
  • منطقه1 کد 81         شعبه تهران، آدرس : خیابان وزرا نیش کوچه13 پلاک123، تلفن : 0218943
  • شعبه امور مشتریان کد 369، کد مرکز : 369، آدرس : تهران، خیابان مطهری ، کوه نور، تلفن : 0218943
  • شعبه غرب تهران کد 1000، کد مرکز : 1000، آدرس : تهران، بلوار دهکده المپیک، چهارراه زیبا دشت، به سمت بوستان جوانمردان، کوچه گلدشت، پلاک 22 ، طبقه اول، واحد 2، تلفن : 021894
  • کانالهای جدید فروش کد 270، کد مرکز : 270، آدرس : خیابان خالد اسلامبولی (وزراء) – کوچه نهم – پلاک 28 – طبقه ششم شمالی، تلفن : 0218943
  • شعبه مشتریان شرکتی کد 370       ، کد مرکز : 370، آدرس : تهران ، خیابان وزرا ، کوچه 9 ساختمان بیمه سامان، تلفن : 0218943
  • شعبه تخصصی عمر تهران کد 1371،کد مرکز : 1371، آدرس : خیابان وزرا ، کوچه 9 ساختمان بیمه سامان، تلفن : 0218943

روش های استعلام بیمه سامان

شرکت بیمه سامان یکی از شرکت های برتر در ارائه خدمات بیمه ای به صورت بیمه آنلاین می باشد، صدور بیمه آنلاین مسافرتی و استعلام انواع بیمه نامه به صورت آنلاین را از طریق وب سایت سامان به بیمه گذاران خود ارائه می دهد.