بیمه عمر

بهترین بیمه عمر را به شما پیشنهاد میدهیم

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

بیمه عمر

بیمه عمر بیمه زندگی است، بیمه نامه‌ای که در طول چندین سال همراه بیمه گذار می‌باشد. هر فردی با هر سن و سال و شرایط اقتصادی که دارد می‌تواند بیمه نامه  عمر خریداری کند و از همه مزایای بیمه عمر استفاده نماید. بیمه نامه های عمر و سرمایه گذاری که هم اکنون از طرف همه شرکت های بیمه ارائه می‌شود آینده نگری و سرمایه گذاری بلند مدت است در کنار پوشش های برتر بیمه‌ای. برای خرید بیمه عمر هر قدر شما اطلاعات بیشتری درباره این بیمه نامه داشته باشید، می‌توانید بهترین بیمه عمر را خریداری نمایید.

بیمه عمر
بیمه عمر و سرمایه گذاری چیست؟

داشتن بیمه نامه‌ای که یکی از پرطرفدارترین بیمه نامه‌ها در سراسر جهان است، بیمه نامه‌ای که تبدیل به یک سرمایه گذاری بلند مدت همراه با پوشش‌های بیمه‌ای  می‌شود که با پس انداز بخشی از درآمد ماهانه که شاید مبلغی بسیار جزئی باشد انجام می‌شود. بیمه فوت که هم اکنون بیمه عمر نامیده شده است. شاید مهم تر از سرمایه گذاری پوشش های بیمه‌ای این بیمه نامه است ، پوشش‌هایی از قبیل فوت، پوشش برخی از بیماری‌های خاص، ازکارافتادگی و نقص عضو از جمله مواردی هستند که از طرف شرکت های بیمه ارائه می‌شود. طرح بیمه عمر و سرمایه گذاری با تایید بیمه مرکزی در همه شرکت های بیمه در حال انجام می‌باشد. در ادامه برخی از مواردی که به شما در شناخت بهتر بیمه عمر و سرمایه‌گذاری کمک می‌کند را بررسی می‌کنیم.

محاسبه بیمه عمر  نحوه محاسبه بیمه عمر

بهتر است که قبل از بررسی شرایط و مزایای بیمه عمر، به نحوه محاسبه بیمه عمر بپردازیم. اولین و مهمترین گزینه در انتخاب بیمه عمر، انتخاب بیمه عمری است که بر اساس شرایط و نیازهای خود فرد خریداری شود، انتخاب برترین شرکت بیمه ای برای داشتن بیمه نامه ای مطمئن می‌‌تواند یکی از مهمترین پایه های خرید بیمه عمر باشد.
اولین گزینه در فاکتورهای موثر در محاسبه بیمه عمر میزان حق بیمه است که فرد پرداخت می‌کند. انتخاب حق بیمه عمر با حداقل ماهانه 50 هزار‌تومان و تا سقف سالانه 8 میلیون تومان، البته با توجه به شرایط بیمه عمر می‌توان حق بیمه های عمر را سالانه افزایش داد و شما با توجه به شرایط اقتصادی خود می‌توانید، ضریب دلخواهتان را برای افزایش حق بیمه انتخاب کنید. میزان این ضریب در شرکت های مختلف بیمه‌ای  متفاوت است، و می توان ضریب 5 درصد، 10 درصد، 15درصد و 20 درصد را برای افزایش سالانه بیمه عمر انتخاب کنید. این انتخاب بر عهده بیمه گذار می باشد که با توجه به شرایط اقتصادی خود مبلغ بیمه عمر خود را انتخاب نماید. هر میزان حق بیمه بیشتری پرداخت شود، سرمایه بیمه عمر افزایش می‌یابد و در نهایت پوشش های بیمه‌ای است که توسط بیمه گذار روی بیمه نامه اضافه می‌شود پس اینکه مبلغ بیمه عمر چقدر است کاملا بستگی به فرد بیمه گذار این بیمه نامه دارد. بر اساس همه موارد گفته شده بیمه عمر محاسبه می‌شود.

بهترین بیمه عمر  بهترین بیمه عمر

باید بدانید که همه شرکت­‌های بیمه زیر نظر بیمه مرکزی هستند و بر اساس قوانین و شرایط بیمه مرکزی فعالیت می­‌کنند و در  برخی از شرایط و پوشش‌­ها مشترک هستند ولی تفاوت­‌هایی در سقف پرداخت و یا میزان سود دهی و … بین آن‌ها وجود دارد. در میان حجم زیادی از شرکت‌های بیمه که چنین خدماتی را ارائه می‌کنند شاید بد نباشد که چند معیار را قبل از خرید ارزیابی کنیم.

معیارهای متعددی برای انتخاب بهترین بیمه عمر وجود دارد که با توجه به اهمیت آنها شما می‌توانید مطلب انتخاب بهترین بیمه عمر کدام است را در بلاگ بیمه تایم مطالعه نمایید. اما به طور خلاصه این شاخص‌ها به مواردی چون بهترین بیمه عمر از نظر بیمه مرکزی، نظر مردم، میزان سود دهی، پوشش‌های بیمه‌ای و نظر کارشناسان اشاره می‌کند. همچنین مطلب رتبه بندی شرکت‌های بیمه عمر با اعداد و ارقام برگرفته از بیمه مرکزی می‌توانید رتبه‌بندی شرکت‌های بیمه را به طور کامل مشاهده کنید.

در ادامه به پوشش‌های بیمه عمر می پردازیم:

پوشش های بیمه عمر  پوشش‌های بیمه عمر

در کنار سرمایه گذاری و اندوخته مالی که شکل می‌گیرد، برخی پوشش‌های دیگر برای بیمه گذاران ارائه می‌شود که شرح کامل پوشش‌های بیمه عمر عبارتند از:


مطلب مرتبط: تفاوت بیمه عمر و تامین اجتماعی


سرمایه فوت بیمه عمر  پوشش فوت عادی بیمه عمر (فوت به هر علت)

با فوت بیمه شده، شاید تامین مالی مخصوصا برای زمانی که بیمه شده سرپرست خانواده باشد مهمترین گزینه باشد، بر اساس شرایط بیمه نامه عمر با فوت وی سرمایه فوت بیمه عمر به همراه اندوخته سرمایه گذاری شده به ذینفعان وی پرداخت می شود. میزان سرمایه فوت دقیقا بر اساس حق بیمه عمر ماهانه و یا سالانه محاسبه می‌شود، با مشخص شدن ضریب تشکیل سرمایه می توانید حتی سرمایه فوت خود را افزایش دهید.
یک مثال:
اگر فردی ماهانه 100 هزار تومان به عنوان حق بیمه پرداخت کند، سرمایه فوت تا 25 میلیون تومان را به اضافه اندوخته بیمه عمر به ذینفعان وی پرداخت می‌شود. شرکت‌های بیمه، برای سرمایه فوت سقف‌هایی را مشخص کرده‌اند، و البته برخی از شرکت های بیمه از جمله بیمه عمر سامان، سقف مشخصی برای این سرمایه ندارند. این پوشش از همان ابتدای قرارداد برای فرد بیمه گذار منظور می‌شود.

پوشش فوت حادثی  پوشش فوت  بر اثر حادثه در بیمه عمر

در کنار پوشش فوت طبیعی، داشتن پوشش فوت بر اثر حادثه از دیگر پوشش‌های این بیمه نامه می‌باشد. میزان سرمایه فوت حادثی نیز در واقع ضریبی از حق بیمه است. میزان سرمایه فوت حادثی چندین برابر سرمایه فوت طبیعی می‌باشد.

به عنوان مثال:
حق بیمه ماهانه: 100 هزار‌تومان
سرمایه فوت به هر علت: 25میلیون تومان
سرمایه فوت در اثر حادثه: 150 میلیون تومان

نکته مهم:

جالب است که بدانید خودکشی در بیمه عمر پوشش دارد، بر اساس شرایط بیمه عمر اگر فرد بیمه شده بعد از پایان سال دوم بیمه‌ای در اثر خودکشی فوت نماید سرمایه فوت به همراه اندوخته بیمه نامه به ذینفعان مشخص شده در بیمه نامه پرداخت می‌شود، اما اگر خودکشی در دو سال اول بیمه نامه خودکشی نماید تنها اندوخته بیمه نامه به ذینفعان وی پرداخت می‌شود.

نکته مهم شماره 2: چنانچه فرد در طول قرارداد بیمه ای از کارافتاده شود، شرکت بیمه تا پایان مدت قرارداد از پرداخت حق بیمه معاف شده و شرکت بیمه تمامی حق بیمه را پرداخت می‌کند، و سایر پوشش‌های بیمه ای بیمه نامه نیز برای فرد برقرار خواهد بود.

امراض خاص  امراض خاص

پوشش امراض بیمه های عمر برای 5 دسته از بیماری ها از جمله سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی باز قلب، پیوند اعضای اصلی بدن، و انواع سرطان می‌باشد. در صورت ابتلای فرد به هر کدام از بیماری‌های فوق شرکت بیمه مبلغی را به عنوان هزینه درمان بیماری های خاص به فرد پرداخت می‌کند. سقف پوشش بیماری‌های خاص در شرکت‌های مختلف متفاوت می‌باشد. میزان این پوشش بر اساس حق بیمه پرداختی و سرمایه بیمه عمر محاسبه می‌شود و در شرکت‌های مختلف میزان این پوشش‌ها متفاوت است، به عنوان مثال پوشش امراض خاص بیمه عمر در بیمه عمر و تامین آتیه تا سقف 200 میلیون تومان و برای هر بیماری تا سقف 40 میلیون تومان شود. برای این پوشش سقف خاصی از لحاظ سنی وجود دارد. در زمان خرید بیمه عمر از هر شرکتی می‌توانید سقف پوشش‌ها و شرایط سنی آن شرکت بیمه را بررسی نمایید. همچنین شرایط پرداخت خسارت شرکت‌های بیمه متفاوت است، برخی از شرکت‌های کل هزینه‌ها را یکجا پرداخت می‌کند، برخی از شرکت های بیمه خسارت بیماری‌ها را به صورت جداگانه برای هر بیماری پرداخت می‌کند. حتی برای استفاده از این پوشش اغلب شرکت‌ها دوره انتظار ندارد و این پوشش از همان ابتدا برای وی برقرار می‌باشد. اگر چندین بیمه نامه عمر دارید می توانید از همه بیمه نامه های خود خسارت بیماری دریافت نمایید.

پوشش ازکارافتادگی  پوشش ازکارافتادگی بیمه عمر

این پوشش برای زمانی است که فرد بیمه شده به هر علتی از کارافتاده شده و دیگر قادر به ادامه فعالیت نباشد، چنانچه بر اساس نظر کارشناس شرکت بیمه، فرد از کارافتاده تشخیص داده شود می‌تواند از این پوشش استفاده نماید. میزان سرمایه این پوشش بر اساس ضریبی از سرمایه فوت محاسبه می‌شود، این پوشش معمولا برای افراد شاغل و برای افرادی که در بین سن 20 تا 59 سال می‌باشند ارائه می‌شود. میزان این پوشش  در شرکت های مختلف بیمه متفاوت می‌باشد. زمانی که فرد از کارافتاده می‌شود، علاوه بر دریافت سرمایه از کارافتادگی، دیگر حق بیمه‌ای را پرداخت نکرده و شرکت بیمه باقی مانده حق بیمه‌ها را تا پایان قرارداد پرداخت می‌نماید و در  کنار این سایر پوشش‌های بیمه نامه نیز برقرار می‌باشد.

هزینه های پزشکی بیمه عمر  پوشش هزینه پزشکی در بیمه عمر

یکی از مزایای بیمه عمر داشتن پوشش هزینه پزشکی برای برخی از جراحات که ناشی از حوادثی که موضوع بیمه نامه هستند، می‌باشد. این هزینه علاوه بر هزینه‌های درمان برای بیماری های خاص می‌باشد. این پوشش فقط در برخی از شکت های بیمه از جمله بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر ایران به بیمه گذاران بیمه عمر ارائه می‌شود. میزان این پوشش نیز بر اساس درصدی از سرمایه بیمه عمر و تا سقف معین پرداخت می‌شود. البته پرداخت هزینه‌های پزشکی برای مواردی که از استثناهای بیمه نامه از قبیل برخی فعالیت های پر خطر از قبیل جامپینگ، پاراشوت و .. باشد را پرداخت نمی‌کند. این پوشش از پوشش های اختیاری بیمه نامه می‌باشد که هر فردی به انتخاب خود می‌تواند این پوشش را خریداری نماید.

شرایط عمومی قرارداد بیمه عمر و سرمایه گذاری
بیمه گر: شرکت بیمه‌ای است که بیمه نامه را صادر می‌کند.
بیمه شده: شخص حقیقی است که فوت و حیات او موضوع اصلی بیمه نامه می‌باشد. در واقع با این بیمه نامه بیمه شده تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد.
بیمه گذار: هر شخص حقیقی و یا حقوقی که بیمه نامه را خریداری می کند و در واقع حق بیمه را پرداخت می‌کند.
استفاده کننده و یا ذینفع بیمه نامه: شخص و یا اشخاصی هستند که به عنوان  ذینفع بیمه نامه و میزان درصد سهم در صورت فوت و یا حیات بیمه شده در بیمه نامه  آورده شده‌اند. اگر شخصی به عنوان ذینفع مشخص نشده باشد، وراث قانونی بیمه شده به عنوان ذینفع می باشند. نکته مهم این که امکان تغییر در استفاده کنندگان و سهم آن‌ها در مدت بیمه نامه وجود دارد.
مدت بیمه نامه : مدت زمانی است که بیمه نامه و پوشش های تکمیلی برای فرد بیمه گذار برقرار می باشد. مدت بیمه نامه به انتخاب خود فرد می‌باشد.

منافع بیمه عمر
1-منافع بیمه در صورت فوت بیمه شده: عبارت است از سرمایه فوت به علاوه اندوخته بیمه نامه
2-منافع بیمه در صورت حیات بیمه شده: اندوخته تشکیل شده با احتساب سود قطعی سرمایه گذاری

مزایای بیمه عمر  مزایای بیمه عمر

علاوه بر پوشش های بیمه‌ای که بیمه عمر دارد، با پرداخت حق بیمه عمر، طرح های بیمه عمر پوشش‌ها و مزایای مختلفی را برای بیمه گذاران ارائه می‌کند.

وام بیمه عمر  دریافت وام بدون نیاز به ضامن

دریافت وام از محل اندوخته بیمه عمری که با پرداخت حق بیمه شکل گرفته از برترین مزایای بیمه عمر است. شما می توانید در صورت نیاز تا 90 درصد ارزش بازخریدی اندوخته بیمه نامه خود وام درریافت کنید. پرداخت وام در کوتاهترین زمان و بدون نیاز به هرگونه تشریفات اداری انجام می شود. نکته مهم  و مزیت دیگر دریافت وام  بیمه عمر از اندوخته بیمه نامه نسبت به وام بانکی این است که هنگامی که شما وام دریافت کرده اید، پوشش های بیمه را نیز خواهید داشت و چنانچه شما در زمانی که وام گرفته اید و خسارتی را داشته باشید، شرکت بیمه تمام خسارت وی را پرداخت می‌نماید. حتی می‌‌توان نکته خیلی مثبت برای این بیمه نامه را این گونه بیان کرد که هیچ پس اندازی این مزیت را ندارد که در صورت فوت پس انداز کننده، سرمایه فوتی را به وی پرداخت کند. ولی بیمه نامه عمر چندین برابر حق بیمه را برای بیمه گذار پرداخت می‌کند.

 بانک یا بیمه عمر جدول مقایسه بیمه عمر و بانک

تفاوت بیمه عمر با سرمایه گذاری در بانک را می توان در یک جدول با هم مقایسه کرد.

بیمه عمر و سرمایه گذاریحساب پس انداز بانکی
پرداخت سود تضمینیدارد
پرداخت سود مشارکتدارد
سرمایه گذاری ایمندارددارد
معافیت مالیاتیدارد
پرداخت سود تضمینیدارد
انحصار وراثتدارد
دریافت وام بدون ضامندارد
پوشش های بیمه عمردارد

 معافیت مالیاتی بیمه عمر  معافیت مالیاتی بیمه عمر

سرمایه‌ای که در بیمه نامه های عمر پس انداز می شود، به هر میزان که باشد از معافیت مالیاتی برخوردار هستند و حتی در صورت فوت وی سرمایه فوت به همراه اندوخته به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می‌شود بدون این که نیاز به انحصار وراثت داشته باشند.
بر اساس ماده 136 قانون مالیات های مستقیم بیمه عمر و اندوخته بیمه نامه تماما از پرداخت مالیات معاف می‌باشند.
مطابق ماده 148 قانون مالیات های مستقیم مبالغ پرداختی بابت بیمه نامه های عمر از منابع درآمدی جز هزینه های هر فرد حقیقی و حقوقی از نظر مالیات می‌باشند.

سود تضمینی بیمه عمر  سود تضمینی بیمه عمر

سود تضمینی در واقع تضمین بیمه مرکزی بر روی بیمه نامه های عمر است، این سود در همه شرکت های بیمه یکسان می باشد، در حال حاضر بیمه مرکزی سود تضمین شده را برای 2 سال اول 16 درصد، برای دو سال دوم 13 درصد و برای سال های بعدی تا ده سال بعد این سود 10 درصد می‌باشد.

سود مشارکتی بیمه عمر  سود مشارکت در بیمه عمر

همه شرکت‌های بیمه هرساله به همه بیمه نامه‌های عمر خود همراه سود تضمینی، سود مشارکت نیز پرداخت می‌کنند، معمولا شرکت‌های بیمه، بیمه گذاران را در 85 درصد این سود مشارکت می‌دهند. سود مشارکتی در واقع سود ناشی از سرمایه گذاری شرکت‌های بیمه در پروژه های مختلف اقتصادی می‌باشد که بیمه گذار را هم در این سود شریک می کند. میزان عددی این سود در شرکت های مختلف بیمه متفاوت است، به عنوان مثال برخی از شرکت ها سود 22% و برخی تا سود 27% به بیمه گذاران پرداخت می‌کند. تفاوت بیمه عمر شرکت‌ها در بحث سرمایه گذاری می تواند به میزان سود پرداختی آن شرکت بیمه مرتبط باشد برای همین منظور محاسبه سود بیمه عمر در جدول بیمه نامه‌ها بسیار مهم بوده و شاید یکی از معیار های انتخاب بیمه عمر باشد.

بازخرید بیمه عمر  بازخرید بیمه عمر

ممکن است هر فردی بعد از خرید بیمه عمر بخواهد انصراف از بیمه عمر بدهد و یا به عبارت دیگر بیمه نامه خود را باز خرید نماید. شرایط بازخرید بیمه عمر در شرکت‌های بیمه متفاوت بوده ولی در همه شرکت های بیمه بازخریدی بیمه عمر امکان پذیر است، با این تفاوت که بازخریدی بیمه نامه قبل از رسیدن بیمه نامه به دوره سوددهی از نظر اقتصادی اصلا به صرفه نمی باشد. ارزش بازخریدی بیمه عمر در واقع مجموع حق بیمه های پرداختی به همراه سود های تضمینی و مشارکتی مرکب و روز شمار می‌باشد که در طول بیمه نامه به اندوخته بیمه گذار واریز می‌شود.
این نکته را حتما در نظر بگیرید که بیمه نامه عمر یک بیمه نامه بلند مدت است و سود دهی این بیمه نامه در بازه زمانی طولانی شکل می‌گیرد. با بازخریدی بیمه نامه دیگر هیچ پوشش بیمه‌ای برای شما وجود ندارد.

اندوخته بیمه عمر

بعد سرمایه گذاری در بیمه های عمر در واقع در اندوخته بیمه‌های عمر قابل مشاهده است و تجمیع حق بیمه‌های پرداختی و سو های مشارکتی و تضمینی که توسط  شرکت‌های بیمه هر ساله پرداخت می‌شود در قسمت اندوخته بیمه نامه تجمیع می‌شود. اندوخته از ابتدای بیمه نامه در دسترس فرد بوده و وی می‌تواند بر اساس اندوخته بیمه نامه ای که دارد از جنبه سرمایه گذاری بیمه نامه  به صورت وام و برداشت از اندوخته استفاده نماید.

انواع بیمه عمر انواع بیمه عمر

همه شرکت های بیمه انواع مختلف بیمه عمر را در طرح های مختلف بیمه ای ارائه می کنند که این بیمه نامه‌ها نام‌های مختلف با پوشش‌ها و مزایای مختلف را دارد. برای دریافت اطلاعات دقیق و آشنایی دقیق‌تر به مطلب انواع بیمه عمر و سرمایه‌گذاری رجوع کنید.

بیمه عمر ساده زمانی

یکی از طرح‌های اولیه بیمه عمر می‌باشد که فرد با داشتن این بیمه نامه در صورت فوت وی در مدت زمانی که بیمه عمر داشته باشد سرمایه فوت پرداخت می شود. اما اگر در پایان مدت بیمه نامه فرد در قید حیات باشد هیچ مبلغی به وی پرداخت نمی‌شود.

بیمه تمام عمر

با داشتن این بیمه نامه شما دارای پوشش های بیمه‌ای به همراه سرمایه فوت هستید اگر بیمه شده در طول داشتن بیمه عمر فوت نمایید می‌توانید از پوشش سرمایه فوت استفاده نمایید.

بیمه عمر مانده بدهکار

این بیمه نامه برای زمانی است که فرد وام بانکی داشته باشد، و وی در زمان بازپرداخت وام فوت نماید، شرکت بیمه متعهد می‌شود که باقی وامش را پرداخت کند.

بیمه عمر و سرمایه گذاری

این نوع بیمه عمر در واقع کامل‌ترین نوع بیمه عمر است که هم پوشش‌ها بیمه ای برای شما دارد و هم سرمایه گذاری. هم اکنون شرکت های بیمه این نوع بیمه نامه رادر طرح‌های مختلف بیمه از قبیل بیمه مستمری، بیمه بازنشستگی، بیمه زنان خانه دار، بیمه آتیه کودکان و… در حال ارائه می‌باشد.

مقایسه بیمه عمر و تامین اجتماعی

با مطالعه بیمه عمر شاید این سوال برایتان پیش آمده که چه نیازی به بیمه تامین اجتماعی داریم؟ باید گفت ماهیت بیمه عمر و بیمه تامین اجتماعی کاملا با هم متفاوت می‌باشد. در واقع این دو بیمه نامه مکمل یکدیگرند. پوشش‌های این دو بیمه نامه نیز با هم متفاوت می‌باشد. سرمایه گذاری که در بیمه عمر انجام می شود با بیمه تامین اجتماعی متفاوت می‌باشد.

طرح های ویژه بیمه عمر طرح‌های ویژه بیمه عمر

بیمه عمر و سرمایه گذاری در شرکت‌های مختلف با نام‌ها مختلف معرفی می‌شود، از جمله این اسامی، بیمه عمر و زندگی مان ایران، بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد، بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان، بیمه نامه جامع عمر و پس انداز آسیا، بیمه عمر و سرمایه گذاری پارسیان، بیمه زندگی و سرمایه گذاری ملت، بیمه عمر و سرمایه گذاری ما، بیمه عمر و سرمایه گذاری نوین و … و حتی طرح‌های مختلف بیمه عمر دارای نام‌های مختلف هستند از جمله بیمه عمر و بازنشستگی، بیمه عمر و تامین آتیه فرزندان، بیمه تامین هزینه جهیزیه، بیمه تامین هزینه تحصیلات، بیمه زنان خانه دار و بیمه مستمری زنان خانه دار، بیمه مستمری و بازنشستگی، بیمه عمر مشترک،بیمه عمر گروهی، بیمه عمر خانواده، بیمه عمر طرح خود پرداخت، … .

شرایط بیمه نامه‌هایی مختلف متفاوت می‌باشد، از جمله تفاوت در پوشش‌ها و تفاوت در شرایط سنی بیمه عمر و تفاوت در میزان سرمایه فوت بیمه نامه که با مطالعه جدول مقایسه بیمه‌های عمر می‌توانید به صورت کامل تمامی موارد را بررسی نمایید.

شرکت های بیمه   شرکت‌های ارائه دهنده بیمه عمر

بیمه عمر یکی از رشته‌های بیمه ای است که در سال‌های اخبر توانسته در صنعت بیمه سهم بزرگی از انواع بیمه را داشته باشد. شرکت‌های مختلفی بیمه عمر را ارائه می‌کنند که برخی از این شرکت‌ها عبارتند از:

بیمه عمر ایران

شرکت بیمه ایران یکی از اولین شرکت‌هایی می باشد که بیمه عمر را در ایران ارائه کرد. البته با توجه به افزایش نیاز‌های بیمه ای توانسته با ارائه طرح‌های مختلف و به روز پوشش‌های مختلف بیمه‌ای را به بیمه گذاران خود ارائه نماید. انواع بیمه عمر عبارتند از:
بیمه عمر مان بیمه ایران
بیمه عمر و سرمایه گذاری
بیمه زندگی
بیمه عمر کودکان ایران
بیمه عمر و تامین آتیه زنان خانه دار
بیمه ازدواج ایران
بیمه مستمری و بازنشستگی ایران

بیمه عمر پاسارگاد

شرکت بیمه پاسارگاد از سال 85 انواع بیمه نامه های عمر را به صورت طرح های بیمه عمر و سرمایه گذاری ارائه کرد. بیمه عمر پاسارگاد انواع مختلفی دارد که  برخی از پوشش های ویژه را به بیمه گذاران عمر ارائه می کند که افراد می توانند بر اساس انتخاب خود یکی از انواع بیمه عمر را خریداری نمایند. انواع بیمه عمر پاسارگاد عبارتند از:
بیمه عمر و تامین آتیه پاسارگاد
بیمه آتیه زنان خانه دار پاسارگاد
بیمه عمر و تامین آتیه فرزندان پاسارگاد
بیمه عمر و تامین آتیه ازدواج
بیمه عمر و بازنشستگی


مطلب مرتبط: استعلام بیمه عمر پاسارگاد


بیمه عمر پارسیان

اگر قصد خرید بیمه عمر کرده باشید و به دنبال مقایسه بین شرکت‌های مختلف باشید حتما بیمه عمر پارسیان از گزینه‌هایی بوده که بررسی کرده‌اید. بیمه عمر پارسیان یکی از توانگرترین شرکت‌های بیمه‌ای می‌باشد که طرح های بیمه‌ای زیر را ارائه می‌کند:

بیمه عمر انفرادی
بیمه عمر کودکان
بیمه عمر خانواده
بیمه عمر شرکت ها

بیمه عمر کارآفرین

شرکت بیمه کارآفرین در کنار بیمه عمر و سرمایه گذاری طرح های مختلف بیمه ای را ارائه می کند. انواع طرح های بیمه عمر کارآفرین عبارتند از:
بیمه عمر و سرمایه گذاری انفرادی
بیمه عمر مشترک
بیمه عمر طرح خود پرداخت
بیمه عمر  طرح مستمری و بازنشستگی

همه افراد می توانند بر اساس شرایط خود یکی از انواع بیمه نامه های عمر کارآفرین را انتخاب کند. بیمه عمر کارآفرین با توجه به سطح بالای توانگری که دارد می تواند گزینه مهمی برای بیمه عمر باشد.

سایر شرکت‌هایی که بیمه عمر را ارائه می‌کنند عبارتند از:
بیمه عمر سامان

بیمه عمر خاورمیانه

بیمه عمر ما
بیمه عمر نوین
بیمه عمر دی
بیمه عمر معلم
بیمه عمر کوثر
بیمه عمر توسعه
بیمه عمر سینا
بیمه عمر آسیا
بیمه عمر ملت
بیمه عمر رازی

  خرید بیمه عمر خرید بیمه عمر

پیشنهاد ما به عنوان مشاور بیمه‌ای بر اساس سابقه چندین ساله این است که هدف خود را از خرید بیمه عمر مشخص کنید. هدف شما از خرید بیمه عمر چه می باشد؟ برای سرمایه گذاری، برای داشتن پوشش بیمه‌ای، برای داشتن معافیت مالیاتی، برای برخورداری از کارافتادگی و … . هر کسی بر اساس شرایط خود می تواند بیمه نامه عمری را انتخاب نماید. اما باید برخی موارد زیر را در نظر بگیرید.

انتخاب طرح بیمه عمر و شرکت بیمه عمر

همانطور که در بالا گفتیم همه شرکت های بیمه در زمینه بیمه نامه های عمر طرح‌های مختلفی را با شرایط مختلف ارائه می‌کنند. شما می‌توانید با توجه به ماهیت کارگزاری بیمه تایم، با مراجعه حضوری و یا با تماس تلفنی و حتی با ثبت نام بیمه عمر در وب سایت بیمه تایم، بهترین بیمه عمر را از برترین شرکت بیمه را از بین طرح‌های بیمه عمر انتخاب نمایید. امکان مقایسه آنلاین بیمه عمر هم برای شما فراهم شده  که می‌توانید به راحتی از این امکان برای مقایسه بیمه‌های عمر استفاده نمایید. شاید بهترین بیمه عمر از نظر مردم و شناختن شرکت های بیمه ای که رتبه اول بیمه عمر را در رتبه بندی بیمه های عمر را دارد می تواند کمکی برای انتخاب شما در بهترین بیمه عمر باشد.

 فرم بیمه عمر تکمیل کردن فرم پیشنهاد بیمه عمر

برای صدور و استعلام بیمه عمر حتما باید فرم پیشنهاد بیمه عمر از هر شرکت بیمه‌ای را بر اساس مشخصات کامل بیمه شده تکمیل شود، در فرم پیشنهاد بیمه عمر تمامی موارد از قبیل سن بیمه شده، مقدار حق بیمه، مدت بیمه نامه، نحوه پرداخت حق بیمه، پوشش های بیمه نامه، ذینفعان بیمه نامه و …
تایید فرم پیشنهاد توسط کارشناسان بیمه تایم
کارشناسان بیمه عمر بعد از دریافت  فرم های پیشنهاد بیمه عمر، همه شرایط این بیمه نامه را بررسی می نمایند و اگر مشکلی از لحاظ بیمه‌ای و قانونی برای بیمه گذار وجود نداشته باشد، و یا حتی اگر نیاز به چکاپ پزشکی و برخی از موارد که حتما باید بررسی و تایید شوند را تکمیل کرده و برای صدور به شرکت بیمه ارسال می‌کند.

پرداخت حق بیمه عمر پرداخت حق بیمه عمر

در همه شرکت‌های بیمه این امکان برای شما فراهم شده از طریق مختلف از قبیل درگاه بانکی، عابر بانک، تلفن همراه، درگاه اینترنتی حق بیمه خود را پرداخت نمایند. بیمه گذاران باید در نظر داشته باشند که پرداخت حق بیمه خودتان را در زمان تمدید بیمه نامه پرداخت نکند ممکن است که دیرکردی روی سرمایه گذاری بیمه نامه شما اتفاق بیافتد.

تعرفه بیمه عمر

برای بیمه عمر تعرفه خاصی تعریف نمی‌شود و در واقع حق بیمه ای که هر فرد می خواهد سالانه  و یا ماهانه و یا 6 ماه یکبار پرداخت کند می‌توان به عنوان تعرفه بیمه عمر در نظر گرفت.

صدور بیمه عمر

بعد از استعلام آنلاین بیمه عمر و تکمیل فرم پیشنهاد و امضا و تایید فرم پیشنهاد توسط بیمه گذار و شرکت بیمه و بیمه تایم، و در نهایت پرداخت حق بیمه، بیمه نامه عمر شما صادر می‌شود.

خرید آنلاین بیمه عمر خرید آنلاین بیمه عمر

با مطالعه تمامی مطالبی که درباره بیمه عمر گفته شد می توانید با یک مقایسه بین شرکت‌های مختلف بیمه با آسودگی کامل خرید آنلاین بیمه عمر خود را در بیمه تایم انجام دهید. برای خرید آنلاین بیمه عمر و کسب اطالعات دقیق از مقایسه شرکت‌های مختلف بیمه کافی است در چند مرحله ساده اطلاعات خود را در فرم قرار گرفته شده در ابتدای این صفحه وارد کنید تا کارشناسان خبره ما با شما تماس بگیرند و بهترین مشاوره را در زمینه خرید بیمه عمر با توجه به شرایط شما ارائه دهند.

شرایط سنی بیمه عمر چگونه است؟

شرایط سنی در شرکت های مختلف متفاوت بوده و سقف سنی در بیمه عمر شرکت های مختلف با فرق می کند. برای خرید بیمه عمر از هر شرکت بیمه ای می توانید از مشاوره سامانه بیمه تایم استفاده نمایید.

بهترین بیمه عمر را از کدام شرکت بیمه بخرم؟

انتخاب بیمه عمر بستگی به شرایط بیمه گذار و هدف وی از خرید بیمه عمر دارد، در زمان خرید بیمه عمر با توجه به شرایط بیمه عمر و کمک مشاوران بیمه تایم بهترین بیمه عمر را انتخاب نمایید.

انواع بیمه عمر کدام است؟

بیمه عمر دارای طرح های مختلفی می باشد از جمله بیمه عمر گروهی، بیمه عمر مشترک، بیمه عمر خانواده، بیمه عمر و بازنشستگی و …. همه از انواع بیمه نامه های عمر می باشند که شرکت های مختلف بیمه ارائه می کنند.

الحاقیه بیمه عمر برای چه زمانی است؟

چنانچه تغییراتی در برخی از مشخصات بیمه نامه از جمله میزان حق بیمه و ذینفعان بیمه نامه اتفاق بیافتد ، از طریق الحاقیه بیمه عمر این تغییرات روی بیمه نامه اعمال می شود

آیا بیمه عمر هم مانند تامین اجتماعی دفترچه درمان دارد؟

از آنجاییکه بیمه عمر برای برخی از بیماری های خاص که در شرایط بیمه نامه آمده تا سقف مشخص شده کمک هزینه درمان پرداخت می کند، دیگر دفترچه ای برای این موضوع نداشته و تا سقف مشخص شده این هزینه پرداخت می شود.

 

بهترین بیمه عمر را از نظر کارشناسان کدام است؟

انتخاب بهترین بیمه عمر از سمت کارشناسان بیمه‌ای باید بر اساس نیاز بیمه ای فرد انجام بگیرد، فرد چه حق بیمه‌ای را می تواند پرداخت کند، چه پوشش‌هایی را نیاز دارد و سایر عوامل دیگر که در مهم تاثیر گذار می‌باشند.

 

بیمه عمر آنلاین رو چطور تهیه کنیم؟

برای خرید بیمه عمر آنلاین می تونید درخواست بیمه عمرتان را در سامانه بیمه تایم ثبت کنید و با دریافت مشاوره می تونید بهترین بیمه عمر رو تهیه نمایید.

 

ذخیره ریاضی در بیمه عمر چیست؟

بیمه نامه‌های عمر علاوه بر پوشش بیمه‌ای سرمایه گذاری را نیز برای فرد فراهم می‌کند که از ابتدای شروع بیمه  نامه این سرمایه گذاری شروع شده و تا پایان بیمه نامه با اعمال سود تضمینی و سود مشارکت افزایش می‌یابد. این اندوخته همواره در دسترس بیمه شده بوده و وی می‌تواند در هر سال بیمه‌ای برداشت از اندوخته داشته باشد و یا از محل اندوخته خود وام بگیرد.

 

نحوه محاسبه بیمه عمر؟

میزان مبلغ بیمه عمر بر اساس درخواست فرد بوده و نحوه تشکیل سرمایه نیز بر اساس سن فرد، تعداد سال‌های بیمه نامه و  پوشش‌های مورد درخواست وی محاسبه می‌شود.

 

 

مبلغ بیمه عمر چقدر است؟

بیمه نامه عمر حق بیمه خاصی ندارد و هر فردی بر اساس درخواست خود می‌تواند هر میزان مبلغی را که می‌خواهد به صورت ماهانه و سالانه پرداخت نماید. با بالا بودن حق بیمه میزان پوشش‌ها و سرمایه گذاری فرد نیز افزایش می‌یابد.

 

آیا از بیمه عمر حق برداشت داریم؟

برداشت از اندوخته از جمله مزایای بیمه عمر می باشد که فقط برخی از شرکت های بیمه این امکان را برای بیمه گذاران خود فراهم نموده اند و برخی از شرکت ها از جمله بیمه عمر پاسارگاد برداشت از اندوخته ندارند.

پوشش های بیمه عمر از چه زمانی قابل استفاده می باشد؟

پوشش های بیمه عمر از زمان خرید بیمه عمر برای بیمه گذاران در دسترس بوده ولی برای استفاده از برخی از پوشش ها دوره انتظار در برخی از شرکت های بیمه برقرار است و همچنین محدوده سنی برای استفاده از پوشش های بیمه عمر توسط برخی از شرکت های بیمه در استفاده از پوشش های بیمه موجود می باشد.

از چه زمانی می توانیم از بیمه عمر وام بگیریم؟

استفاده از مزیت وام بیمه عمر برای همه بیمه نامه های عمر امکان پذیر است، امکان دریافت وام در برخی از شرکت ها از قبیل بیمه عمر پاسارگاد 6 ماه بعد از شروع بیمه نامه و در برخی از شرکت ها بعد از 2 سال از شروع بیمه نامه امکان پذیر می باشد.

 

کارمزد وام بیمه عمر چقدر است؟

معمولا کارمزد متعلق به وام بیمه عمر حداکثر 4 درصد بیشتر از سود تضمینی پرداختی به اندوخته بیمه‌نامه عمر است.

 

آیا برداشت از اندوخته به معنای بازخرید در بیمه عمر است؟

برداشت از اندوخته و بازخرید دو موضوع متفاوت در بیمه عمر می باشد. بارخریدی در بیمه عمر به معنای اتمام ماهیت بیمه عمر و پایان یافتن پوشش ها و تعهدات شرکت بیمه می باشد. اما برداشت از اندوخته این امکان را برای بیمه گذار دارد که وی بتواند از اندوخته استفاده کرده و همچنان بتواند پوشش‌های بیمه نامه را نیز داشته باشد.

زایمان هم در بیمه عمر پوشش دارد؟

پوشش امراض و پوشش هزینه پزشکی برای موارد مشخص شده در بیمه نامه می باشد و هیچ کدام از شرکت های بیمه در بیمه عمر زایمان را تحت پوشش ندارند.

 

مستمری بیمه عمر تا چه زمانی برقرار هست

مستمری مادام العمر و مستمری  تضمین شده برای مدت مشخص دو نوع مستمری هستند که می توانید هر کدام را به کمک مشاوران بیمه تایم خریداری کردو از مزایای این بیمه نامه استفاده نمایید.

 

کدام شرکت ها مستمری دارند؟

در حال حاضر بیمه خاورمیانه و بیمه سامان دارای مستمری می‌باشند.

 

 

دعوا و نزاع و خودکشی هم تحت پوشش بیمه عمر می‌باشد؟

این موارد از استثنائات بیمه نامه عمر در شرکت‌های مختلف بیمه بوده و خسارات ناشی از موارد دعوا و نزاع تحت پوشش بیمه نامه نمی‌باشد و خودکشی بعد از پایان سال دوم تحت پوشش قرار می‌گیرد.

 

بیمه عمر رو برای بچه ام بردارم بهتره یا برای خودم؟

داشتن بیمه عمر برای هر فردی لازمه ولی اگر متاهل هستید بهتره که سرپرست خانواده در خرید بیمه عمر در اولویت باشه و اگر سرپرست هم بیمه عمر دارد، می‌تواند بیمه عمر رو به عنوان یک برنامه ریزی برای آینده داشته باشد.

 

مدت زمان مناسب برای بیمه عمر چقدر است؟

بیمه عمر قراردادی است بلندمدت و کمترین زمان برای آن 5 سال و بیشترین زمان بیمه عمر 30 سال است. بیمه‌گزار بنا به میل خود مدت قرارداد بیمه عمر را انتخاب می‌کند.

 

 

آیا می‌توان افراد ذینفع بیمه عمر در زمان حیات و فوت را تغییر داد ؟

بله، سود بیمه نامه های عمر به صورت مرکب و روز شمار واریز می شود که این موضوع نهایتا باعث تشکیل یک سرمایه و اندوخته قابل توجه در بیمه نامه عمر شما می‌شود.

 

آیا سود بیمه عمر روزشمار است؟

تغییر در ذینفع بیمه نامه از مزایای بیمه عمر است که بیمه گذار می‌تواند در طول مدت داشتن بیمه عمر این تغییر را در بیمه نامه خود اعمال کند.

 

اگر فردی در زمان دریافت مستمری فوت نماید ، امکان پرداخت مستمری برای ذینفع بیمه نامه وجود دارد؟

مستمری فوت فقط برای فرد بیمه شده می باشد و امکان پرداخت مستمری بعد از فوت بیمه شده به فرد دیگری امکان پذیر نمی باشد.

 

آیا می توان شرایط بیمه عمر را تغییر داد؟

بله، بیمه نامه عمر یک بیمه نامه منعطف می باشد، و شما می توانید تغییرات مختلف را در طول داشتن بیمه نامه روی بیمه نامه تان اعمال کنید.

 

پوشش های اضافی بیمه عمر کدام است؟

پوشش فوت به هر علت، پوشش اصلی بیمه عمر است و پوشش های دیگر به درخواست بیمه گذار می‌تواند به بیمه نامه عمر شما اضافه شود. پوشش‌های اضافی بیمه عمر به ترتیب زیر می‌باشد:
پوشش بیمه فوت در اثر حادثه: در صورت فوت بیمه‌شده در اثر حادثه، سرمایه فوت بیمه عمر می‌تواند تا سه برابر افزایش یابد.
پوشش از کار افتادگی: این پوشش به افرادی که شاغل هستند تعلق می‌گیرد. در صورت از کار افتادگی دائم و کامل بیمه‌شده (که حداقل تا یکسال ادامه داشته باشد) تا پیش از سن 60 سالگی، شرکت بیمه، حق‌بیمه عمر را تا پایان مدت قید شده در قرارداد بیمه پرداخت می‌نماید .
پوشش بیماری‌های خاص :این طرح بیمه‌شده را در برابر هزینه‌های بیماری‌های سکته قلبی، سکته مغزی، سرطان، پیوند اعضا اصلی بدن و جراحی قلب باز (کرونر قلبی) پوشش می‌دهد.

پوشش هزینه پزشکی: اگر خسارتی برای شما اتفاق افتاده و هزینه پزشکی داشته باشید با داشتن این پوشش قابل جبران می‌باشد.

اندوخته بیمه عمر به چه کسی پرداخت می‌شود؟

سرمایه اندوخته بیمه عمر به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می شود و  شخص دیگری امکان دسترسی به این مبلغ را ندارد.

 

بهترین بیمه عمر را از کدام شرکت بخریم؟

برای خرید بهترین بیمه عمر، با توجه به شرایط بیمه شده و موارد مورد نیاز وی از لحاظ سرمایه گذاری و پوشش‌های بیمه ای ، شرایط مختلف شرکت‌های بیمه با هم متفاوت بوده و برای انتخاب بهترین بیمه عمر می‌تونید از طریق سامانه بیمه تایم و به کمک کارشناسان عمر بیمه تایم بهترین بیمه عمر را انتخاب و خریداری نمایید.

 

کلاهبرداری بیمه عمر امکان پذیر می باشد؟

در مورد کلاهبرداری بیمه های عمر باید گفت که همه شرکت‌های بیمه زیر نظر بیمه مرکزی در حال فعالیت هستند و هر نمایندگی و کارگزاری که کد همکاری وی در سنهاب ثبت شده دارای مجوز لازم برای فعالیت در زمینه بیمه را دارد. پیشنهاد ما برای خرید مطمئن در بیمه عمر ،  بررسی کد فعال هر شرکت در بیمه مرکزی و همچنین سابقه کاری وی می باشد. خرید بیمه عمر از بازاریابانی که دارای هویت معتبر نیستند ممکن است برای شما دردسر ساز باشد.

 

سرمایه گذاری در بیمه عمر بهتر است یا بانک؟
 • بیمه عمر و بانک دو ماهیت کاملا متفاوت دارند و به چند دلیل زیر می‌توان بهتر بودن بیمه عمر نسبت به بانک را بیان کرد.
 • نرخ سود سرمایه گذاری در بیمه‌های عمر بر خلاف بانک ها ثابت می‌باشد.
 • در بیمه‎‌های عمر بدون نیاز به سپرده‌گذاری مبلغ اولیه و تنها با پرداخت یک قسط از بیمه، وارد روند سرمایه‌گذاری می‌شوند.
 • سرمایه گذاری در بیمه های عمر معاف از مالیات می‌باشد.
 • روی اندوخته بیمه نامه های عمر ، طلبکاران اجازه تصرف نداشته و اندوخته فقط به ذینفعان بیمه نامه تعلق دارد.

 

آیا اشخاص بیمار هم می توانند بیمه عمر داشته باشند؟

بیماری‌هایی که لاعلاج هستند قابل بیمه شدن نیستند ولی بیماری های دیگر با نظر پزشک شرکت بیمه و با لحاظ نمودن شرایط می توانند بیمه عمر خریداری نمایند.

در صورت انحلال و ورشکستگی شرکت بیمه ، سرمایه بیمه های عمر چه می‌شود؟

بر اساس ماده 60 بیمه مرکزی، اموال مؤسسات بیمه همچنین ودایع مذکور در مواد 36 و 46 تضمین حقوق و مطالبات بیمه‌گذاران، بیمه‏ شدگان و صاحبان حقوق آنان است و در صورت انحلال یا ورشکستگى مؤسسه بیمه بیمه‌‏گذاران و بیمه‌‏شدگان و صاحبان حقوق آنان نسبت به سایر بستانکاران حق تقدم دارند. در میان رشته‌‏هاى مختلف بیمه حق تقدم با بیمه عمر است.

 

مقدار حق‌بیمه عمر چقدر می‌باشد؟

میزان حق‌بیمه قابل پرداخت  در بیمه های عمر متفاوت می‌باشد و با توجه به میزان توان مالی افراد هر کس می تواند حق بیمه های ماهانه  و سالانه متفاوتی را پرداخت نماید.

 

سوالات بیمه عمر

[/accordion-item]

شرایط سنی در شرکت های مختلف متفاوت بوده و سقف سنی در بیمه عمر شرکت های مختلف با فرق می کند. برای خرید بیمه عمر از هر شرکت بیمه ای می توانید از مشاوره سامانه بیمه تایم استفاده نمایید.

آیا بیمه عمر بازنشستگی دارد؟

بله برخی شرکت های بیمه طرح مستمری دارند که می تونید به کمک کارشناسان بیمه تایم بهترین حالت مستمری را انتخاب و خریداری نمایید.

بهترین بیمه عمر را از کدام شرکت بیمه بخرم؟

انتخاب بیمه عمر بستگی به شرایط بیمه گذار و هدف وی از خرید بیمه عمر دارد، در زمان خرید بیمه عمر با توجه به شرایط بیمه عمر و کمک مشاوران بیمه تایم بهترین بیمه عمر را انتخاب نمایید.

انواع بیمه عمر کدام است؟

بیمه عمر دارای طرح های مختلفی می باشد از جمله بیمه عمر گروهی، بیمه عمر مشترک، بیمه عمر خانواده، بیمه عمر و بازنشستگی و …. همه از انواع بیمه نامه های عمر می باشند که شرکت های مختلف بیمه ارائه می کنند.

الحاقیه بیمه عمر برای چه زمانی است؟

چنانچه تغییراتی در برخی از مشخصات بیمه نامه از جمله میزان حق بیمه و ذینفعان بیمه نامه اتفاق بیافتد ، از طریق الحاقیه بیمه عمر این تغییرات روی بیمه نامه اعمال می شود

آیا بیمه عمر هم مانند تامین اجتماعی دفترچه درمان دارد؟

از آنجاییکه بیمه عمر برای برخی از بیماری های خاص که در شرایط بیمه نامه آمده تا سقف مشخص شده کمک هزینه درمان پرداخت می کند، دیگر دفترچه ای برای این موضوع نداشته و تا سقف مشخص شده این هزینه پرداخت می شود.

 

بهترین بیمه عمر را از نظر کارشناسان کدام است؟

انتخاب بهترین بیمه عمر از سمت کارشناسان بیمه‌ای باید بر اساس نیاز بیمه ای فرد انجام بگیرد، فرد چه حق بیمه‌ای را می تواند پرداخت کند، چه پوشش‌هایی را نیاز دارد و سایر عوامل دیگر که در مهم تاثیر گذار می‌باشند.

 

بیمه عمر آنلاین رو چطور تهیه کنیم؟

برای خرید بیمه عمر آنلاین می تونید درخواست بیمه عمرتان را در سامانه بیمه تایم ثبت کنید و با دریافت مشاوره می تونید بهترین بیمه عمر رو تهیه نمایید.

 

ذخیره ریاضی در بیمه عمر چیست؟

بیمه نامه‌های عمر علاوه بر پوشش بیمه‌ای سرمایه گذاری را نیز برای فرد فراهم می‌کند که از ابتدای شروع بیمه  نامه این سرمایه گذاری شروع شده و تا پایان بیمه نامه با اعمال سود تضمینی و سود مشارکت افزایش می‌یابد. این اندوخته همواره در دسترس بیمه شده بوده و وی می‌تواند در هر سال بیمه‌ای برداشت از اندوخته داشته باشد و یا از محل اندوخته خود وام بگیرد.

 

نحوه محاسبه بیمه عمر؟

میزان مبلغ بیمه عمر بر اساس درخواست فرد بوده و نحوه تشکیل سرمایه نیز بر اساس سن فرد، تعداد سال‌های بیمه نامه و  پوشش‌های مورد درخواست وی محاسبه می‌شود.

 

 

مبلغ بیمه عمر چقدر است؟

بیمه نامه عمر حق بیمه خاصی ندارد و هر فردی بر اساس درخواست خود می‌تواند هر میزان مبلغی را که می‌خواهد به صورت ماهانه و سالانه پرداخت نماید. با بالا بودن حق بیمه میزان پوشش‌ها و سرمایه گذاری فرد نیز افزایش می‌یابد.

 

آیا از بیمه عمر حق برداشت داریم؟

برداشت از اندوخته از جمله مزایای بیمه عمر می باشد که فقط برخی از شرکت های بیمه این امکان را برای بیمه گذاران خود فراهم نموده اند و برخی از شرکت ها از جمله بیمه عمر پاسارگاد برداشت از اندوخته ندارند.

پوشش های بیمه عمر از چه زمانی قابل استفاده می باشد؟

پوشش های بیمه عمر از زمان خرید بیمه عمر برای بیمه گذاران در دسترس بوده ولی برای استفاده از برخی از پوشش ها دوره انتظار در برخی از شرکت های بیمه برقرار است و همچنین محدوده سنی برای استفاده از پوشش های بیمه عمر توسط برخی از شرکت های بیمه در استفاده از پوشش های بیمه موجود می باشد.

از چه زمانی می توانیم از بیمه عمر وام بگیریم؟

استفاده از مزیت وام بیمه عمر برای همه بیمه نامه های عمر امکان پذیر است، امکان دریافت وام در برخی از شرکت ها از قبیل بیمه عمر پاسارگاد 6 ماه بعد از شروع بیمه نامه و در برخی از شرکت ها بعد از 2 سال از شروع بیمه نامه امکان پذیر می باشد.

 

کارمزد وام بیمه عمر چقدر است؟

معمولا کارمزد متعلق به وام بیمه عمر حداکثر 4 درصد بیشتر از سود تضمینی پرداختی به اندوخته بیمه‌نامه عمر است.

 

آیا برداشت از اندوخته به معنای بازخرید در بیمه عمر است؟

برداشت از اندوخته و بازخرید دو موضوع متفاوت در بیمه عمر می باشد. بارخریدی در بیمه عمر به معنای اتمام ماهیت بیمه عمر و پایان یافتن پوشش ها و تعهدات شرکت بیمه می باشد. اما برداشت از اندوخته این امکان را برای بیمه گذار دارد که وی بتواند از اندوخته استفاده کرده و همچنان بتواند پوشش‌های بیمه نامه را نیز داشته باشد.

زایمان هم در بیمه عمر پوشش دارد؟

پوشش امراض و پوشش هزینه پزشکی برای موارد مشخص شده در بیمه نامه می باشد و هیچ کدام از شرکت های بیمه در بیمه عمر زایمان را تحت پوشش ندارند.

 

مستمری بیمه عمر تا چه زمانی برقرار هست

مستمری مادام العمر و مستمری  تضمین شده برای مدت مشخص دو نوع مستمری هستند که می توانید هر کدام را به کمک مشاوران بیمه تایم خریداری کردو از مزایای این بیمه نامه استفاده نمایید.

 

کدام شرکت ها مستمری دارند؟

در حال حاضر بیمه خاورمیانه و بیمه سامان دارای مستمری می‌باشند.

 

 

دعوا و نزاع و خودکشی هم تحت پوشش بیمه عمر می‌باشد؟

این موارد از استثنائات بیمه نامه عمر در شرکت‌های مختلف بیمه بوده و خسارات ناشی از موارد دعوا و نزاع تحت پوشش بیمه نامه نمی‌باشد و خودکشی بعد از پایان سال دوم تحت پوشش قرار می‌گیرد.

 

بیمه عمر رو برای بچه ام بردارم بهتره یا برای خودم؟

داشتن بیمه عمر برای هر فردی لازمه ولی اگر متاهل هستید بهتره که سرپرست خانواده در خرید بیمه عمر در اولویت باشه و اگر سرپرست هم بیمه عمر دارد، می‌تواند بیمه عمر رو به عنوان یک برنامه ریزی برای آینده داشته باشد.

 

مدت زمان مناسب برای بیمه عمر چقدر است؟

بیمه عمر قراردادی است بلندمدت و کمترین زمان برای آن 5 سال و بیشترین زمان بیمه عمر 30 سال است. بیمه‌گزار بنا به میل خود مدت قرارداد بیمه عمر را انتخاب می‌کند.

آیا می‌توان افراد ذینفع بیمه عمر در زمان حیات و فوت را تغییر داد ؟

بله، سود بیمه نامه های عمر به صورت مرکب و روز شمار واریز می شود که این موضوع نهایتا باعث تشکیل یک سرمایه و اندوخته قابل توجه در بیمه نامه عمر شما می‌شود.

 

آیا سود بیمه عمر روزشمار است؟

تغییر در ذینفع بیمه نامه از مزایای بیمه عمر است که بیمه گذار می‌تواند در طول مدت داشتن بیمه عمر این تغییر را در بیمه نامه خود اعمال کند.

اگر فردی در زمان دریافت مستمری فوت نماید ، امکان پرداخت مستمری برای ذینفع بیمه نامه وجود دارد؟

مستمری فوت فقط برای فرد بیمه شده می باشد و امکان پرداخت مستمری بعد از فوت بیمه شده به فرد دیگری امکان پذیر نمی باشد.

 

آیا می توان شرایط بیمه عمر را تغییر داد؟

بله، بیمه نامه عمر یک بیمه نامه منعطف می باشد، و شما می توانید تغییرات مختلف را در طول داشتن بیمه نامه روی بیمه نامه تان اعمال کنید.

 

پوشش های اضافی بیمه عمر کدام است؟

پوشش فوت به هر علت، پوشش اصلی بیمه عمر است و پوشش های دیگر به درخواست بیمه گذار می‌تواند به بیمه نامه عمر شما اضافه شود. پوشش‌های اضافی بیمه عمر به ترتیب زیر می‌باشد:
پوشش بیمه فوت در اثر حادثه: در صورت فوت بیمه‌شده در اثر حادثه، سرمایه فوت بیمه عمر می‌تواند تا سه برابر افزایش یابد.
پوشش از کار افتادگی: این پوشش به افرادی که شاغل هستند تعلق می‌گیرد. در صورت از کار افتادگی دائم و کامل بیمه‌شده (که حداقل تا یکسال ادامه داشته باشد) تا پیش از سن 60 سالگی، شرکت بیمه، حق‌بیمه عمر را تا پایان مدت قید شده در قرارداد بیمه پرداخت می‌نماید .
پوشش بیماری‌های خاص :این طرح بیمه‌شده را در برابر هزینه‌های بیماری‌های سکته قلبی، سکته مغزی، سرطان، پیوند اعضا اصلی بدن و جراحی قلب باز (کرونر قلبی) پوشش می‌دهد.

پوشش هزینه پزشکی: اگر خسارتی برای شما اتفاق افتاده و هزینه پزشکی داشته باشید با داشتن این پوشش قابل جبران می‌باشد.

اندوخته بیمه عمر به چه کسی پرداخت می‌شود؟

سرمایه اندوخته بیمه عمر به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می شود و  شخص دیگری امکان دسترسی به این مبلغ را ندارد.

 

بهترین بیمه عمر را از کدام شرکت بخریم؟

برای خرید بهترین بیمه عمر، با توجه به شرایط بیمه شده و موارد مورد نیاز وی از لحاظ سرمایه گذاری و پوشش‌های بیمه ای ، شرایط مختلف شرکت‌های بیمه با هم متفاوت بوده و برای انتخاب بهترین بیمه عمر می‌تونید از طریق سامانه بیمه تایم و به کمک کارشناسان عمر بیمه تایم بهترین بیمه عمر را انتخاب و خریداری نمایید.

 

کلاهبرداری بیمه عمر امکان پذیر می باشد؟

در مورد کلاهبرداری بیمه های عمر باید گفت که همه شرکت‌های بیمه زیر نظر بیمه مرکزی در حال فعالیت هستند و هر نمایندگی و کارگزاری که کد همکاری وی در سنهاب ثبت شده دارای مجوز لازم برای فعالیت در زمینه بیمه را دارد. پیشنهاد ما برای خرید مطمئن در بیمه عمر ،  بررسی کد فعال هر شرکت در بیمه مرکزی و همچنین سابقه کاری وی می باشد. خرید بیمه عمر از بازاریابانی که دارای هویت معتبر نیستند ممکن است برای شما دردسر ساز باشد.

 

سرمایه گذاری در بیمه عمر بهتر است یا بانک؟
 • بیمه عمر و بانک دو ماهیت کاملا متفاوت دارند و به چند دلیل زیر می‌توان بهتر بودن بیمه عمر نسبت به بانک را بیان کرد.
 • نرخ سود سرمایه گذاری در بیمه‌های عمر بر خلاف بانک ها ثابت می‌باشد.
 • در بیمه‎‌های عمر بدون نیاز به سپرده‌گذاری مبلغ اولیه و تنها با پرداخت یک قسط از بیمه، وارد روند سرمایه‌گذاری می‌شوند.
 • سرمایه گذاری در بیمه های عمر معاف از مالیات می‌باشد.
 • روی اندوخته بیمه نامه های عمر ، طلبکاران اجازه تصرف نداشته و اندوخته فقط به ذینفعان بیمه نامه تعلق دارد.

 

آیا اشخاص بیمار هم می توانند بیمه عمر داشته باشند؟

بیماری‌هایی که لاعلاج هستند قابل بیمه شدن نیستند ولی بیماری های دیگر با نظر پزشک شرکت بیمه و با لحاظ نمودن شرایط می توانند بیمه عمر خریداری نمایند.

بر اساس ماده 60 بیمه مرکزی، اموال مؤسسات بیمه همچنین ودایع مذکور در مواد 36 و 46 تضمین حقوق و مطالبات بیمه‌گذاران، بیمه‏ شدگان و صاحبان حقوق آنان است و در صورت انحلال یا ورشکستگى مؤسسه بیمه بیمه‌‏گذاران و بیمه‌‏شدگان و صاحبان حقوق آنان نسبت به سایر بستانکاران حق تقدم دارند. در میان رشته‌‏هاى مختلف بیمه حق تقدم با بیمه عمر است.

121 دیدگاه برای “بیمه عمر

  • مدیر سایت گفته:

   می تونید درخواست بیمه عمرتان را در سامانه بیمه تایم ثبت نمایید یا با شماره 02188243828 تماس بگیرید و مشاوره کامل دریافت نمایید.

  • اکرم پناهی الیاس آباد گفته:

   من بیمه سامان کردم بعد از 4سال بازخرید انجام دادم پول یک سال بهم دادند و یک وام 6میلیونی داشتم حالا خودتان قضاوت نکنی کدام بهتر است

   • مدیر سایت گفته:

    خانم پناهی عزیز معمولا بازخریدی زیر 5 سال در بیمه نامه های عمر به ضرر بیمه گذار می باشد و سود دهی بیمه نامه عمر معمولا بعد 5 یا 6 سال شروع می شود.

  • محمد رضا علی پور گفته:

   با سلام
   ببینید هر بیمه ای برای جذب مشتری آیتم های شخص ، خونواده ، شرکت ، مبلغ ضریب سود ، تنوع سبد بیمه ای و…. استفاده میکنه .
   مهم اینه شما بیمه عمر بشین ، تفاوت ها بصورت نامحسوس برای جلب مشتری هست
   چه بهتر و هرچه زودتر از نزدیکترین شعبه بیمه هر شرکتی استفاده کنین

 1. مریم زمانی گفته:

  بیمه عمر پاسارگاد بهتره یا بیمه عمر ایران؟ ممنون میشم راهنماییم بکنید.چطور از مشاوره بیمه تایم برای انتخاب استفاده کنم؟

  • مدیر سایت گفته:

   خانم زمانی عزیز می توانید در سامانه بیمه تایم ثبت نام کرده و یا با شماره 02188243828 تماس بگیرید.

 2. محمد اسماعیلی گفته:

  سلام من خارج از ایران زندگی میکنم میتونم در ایران بیمه عمر داشته باشم برای زمان باز نشستگی یا پیریم. ممنون

  • مدیر سایت گفته:

   جناب اسماعیلی عزیز ، اگر بیمه مستمری و بازنشستگی می خواهید داشته باشید بیمه مستمری خاورمیانه می تواند بیمه نامه مورد نظر شما باشد.

 3. مریم گفته:

  سلام ضمن عرض تشکر
  برای تامین آتیه فرزندان نوع بیمه نامه تفاوت دارد یاهمان بیمه عمر ایران نیزشامل آن می شود.

  • مدیر سایت گفته:

   بیمه آتیه فرزندان یکی از طرح های بیمه عمر می باشد. می تونید برای مقایسه طرح های شرکت های بیمه از مشاوران بیمه تایم کمک بگیرید.

  • مدیر سایت گفته:

   هر فردی می تواند از چندین شرکت بیمه، بیمه عمر با پوشش های مختلف خریداری نماید. سقف بیمه عمر در پوشش فوت به هر علت در شرکت های مختلف بیمه با هم فرق داره که م یتونید با ثبت فرم در سامانه بیمه تایم بهترین بیمه عمر رو خریداری نمایید.

 4. سر بی کلاه گفته:

  با سلام
  لطفا تشریح جزئیات مفاد و مطالب قراردادهای بیمه های عمر و آتیه که مهمترین نیاز و مبهم ترین عامل جهت آگاهی و اطلاع از مزایا و معایب بیمه های عمر می باشد و معمولا بیمه گذار و بیمه های کشور ما با لوای پوششی مفاد قراداد بیمه ای هنگام فروش و عدم شفافیت و وضوح شرایط تعهدات قراردادی و ادعاهای واهی مزایای بالای حاصل از خرید معمولا طبق معمول و عرف بازاری ایران پشیمانی مشتریان نگونبخت را به دنبال دارد.

  • مدیر سایت گفته:

   کاربر عزیز بیمه عمر شرکت های معتبر تحت نظر بیمه مرکزی می باشد. سطح توانگری شرکت های بیمه مهمترین گزینه در این انتخاب هست که بتوانید مطمئن ترین بیمه عمر رو خریداری کرده و از پوشش ها و خدمات و وسرمایه گذاری این بیمه نامه استفاده نمایید.

 5. توماج عباسی گفته:

  خداوکیلی فقط این هم مثل بیمه تکمیلی سامان نباشد که کسی پاسخگو نیست و هزینه های درمانی تایید نمیشه آخه باید به کی گفت

  • مدیر سایت گفته:

   جناب عباسی بزرگوار ماهیت بیمه های عمر با بیمه نامه های درمان متفاوت می باشد .

 6. آرزو عباسی گفته:

  سلام،من دوسال هس که ازبیمه ایران بیمه عمر’ ریختم حالا بنابه دلایلی میخام اندوخته مو بگیرم اگه اقدام کنم همونروز بدستم میرسه؟

  • مدیر سایت گفته:

   خانم عباسی بزرگوار میزان مبلغ بازخریدی بیمه عمر ایران تان را می توانید در جدولی که ضمیمه بیمه نامه تان هست مشاهده کنید و معمولا در بیمه نامه های عمر بازخریدی قبل از سال 5 ام به ضرر بیمه گذار می باشد.

 7. نجمہ عمرانی گفته:

  با تشکر از توضیحات شما ۔اگر شخص بیمہ گذار زن جانوادہ باشد وشوہرش را بیمہ کند اگر بہ ھر دلیلی مثل طلاق یا ازدواج مجدد مرد اتفاق بیفتد تکلیف بیمہ شوھر چگونہ است ۔آیا خق بیمہ فقط بہ خانوادہ بیمہ گذار میرسد یا بہ خانوادہ دوم مرد ھم تعلق میگیرد

  • مدیر سایت گفته:

   خانم عمرانی عزیز ، سرمایه بیمه نامه عمر فقط به ذینفعان درج شده در بیمه نامه پرداخت می شود.

 8. احسان رئیسی گفته:

  سلام خسته نباشید
  بیمه زندگی خاورمیانه در صنعت بیمه عمر تخصصی ترین بیمه هست که فقط بیمه‌های عمر و اشخاص ارائه میده و پنجمین صندق بازنشستگی کشوری هست، با بالاترین پوشش‌های تکمیلی و مستمری مادام‌العمر،
  چرا با این شرکت قرارداد ندارید؟

  • مدیر سایت گفته:

   جناب رئیسی عزیز با بیمه خاورمیانه هم قرارداد داریم و انواع بیمه خاورمیانه از جمله بیمه مستمری خاورمیانه رو ارائه می کنیم.

 9. محمد طاهری گفته:

  با سلام بعضی از مفاد بیمه مان بیمه ایران گنگ است از جمله پرداخت پنج درصد تا بیست و پنج یا سی و یک درصد صراحتا مشخص نیست باید یک درصد قطعی مشخص شود چون شرکت بیمه هم ازین کار اول دنبال کسب درآمد برای خودشه تا ارائه خدمات . لذا ممکن است بعد از اتمام قرارداد کمترین درصد رو پرداخت کنه و ادعا کنه که ما توی قراردادمان از پنج درصد تا … بوده بنابر این پنج درصد را برای شما در نطر گرفتیم . من به یک از نمایندگی ها جهت خرید بیمه نامه مراجعه کردم و گفتند که بعد از اتمام قرارداد حق بازنشستگی بر مبنای ارزش پول اون سال محاسبه میشه در صورتی که من شرایط بیمه نامه را در سایت مطالعه کردم به چنین چیزی اصلا اشاره نشده است پس این نشان دهنده ی عدم واقعیت گویی و نوعی فریب دادن طرف قرار داد است تا فقط به نوعی مردم را با انحاء تبلیغات دروغین به پای خرید قرارداد بکشانند و از عدم اطلاعات طرف مقابل سوء استفاده کنند و پول مردم رو دریافت کنند و بعد هم اون جوری که خودشان میخواهند با کمترین سود و شرایط تعهدات قرارداد اجرا نمایند . لطفا مردم رو دقیق روشنگری کنید و روی اعتماد مردم حساب کنید تا مردم هم ازین خدمات استقبال کنند.

  • مدیر سایت گفته:

   جناب طاهری عزیز، میزان سود مشارکت متغییر بوده و در پایان هر سال میزان سود مشارکت محاسبه و از طرف شرکت های بیمه اعلام می شود.

 10. سلمانی گفته:

  خرید بیمه عمر رو از بیمه تایم انجام دادم و بسیار راضی هستم مشاوره کامل دادن و بهترین بیمه عمر رو خریدم.

 11. داودمشهدی گفته:

  سلام. من از سال 94 اقساط بیمه عمر روپرداخت نکردم فقط قسط اول روپرداخت کردم ودیگه بنا به دلایلی یه جورایی بیخیالش شدم.. میشه بگید الان.میتونم کاری کنم.یانه.. ممنون ازلطفتون

  • مدیر سایت گفته:

   جناب مشهدی عزیز می تونید با تکمیل فرم گواهی سلامت، ادامه بیمه عمرتان را پرداخت کده و بیمه نامه تان جاری باشد.

 12. قوامی گفته:

  من چند روز پیش تصادف کردم و طرف مقصر بود از بیمه شخص ثالث ماشینش اقدام کردم و بعد از بیمه عمر خودم هم میخوام استفاده کنم میگن نمیشه شما فقط از یه بیمه میتونی خسارت بگیر میگم این بیمه عمر هزینشو خودم دارم میدم دولت که نمیده به قول یکی از دوستان
  (بیمه های اشخاص ناغرامتی هستند)راهنمای کنید ممنون میشم

  • مدیر سایت گفته:

   اگر پوشش هزینه پزشکی در بیمه عمر تان دارید می تونید از بیمه عمر تون هم استفاده کنید. به شرکت بیمه عمر تون اعلام خسارت کنید و پیگیری دریافت خسارت رو انجام دهید.

 13. مسعود استکی گفته:

  با سلام و تشکر از ارائه راهکارهای مختلف برای افرادیکه دارای پوشش خاصی نیستند ، اگر امکانداره مثال عددی ارائه نموده تا کلیه ابهامات ازبین برود یا مثلا اگر بنده ماهی پانصدهزارتومان پرداخت کنم و سالیانه براساس تورم بطور مثال پرداختی خود را بیست درصد اضافه کنم بعد از چند سال ، چقدر دریافتی خواهم داشت

  09120375276

 14. خ. حسنی گفته:

  سلام ببخشید من میخوام خودم رو بیمه عمر کنم ولی نمیدونم کدوم اداره بیمه، شرایط بهتری داره باید از کجا اطلاعات درست و کافی به دست بیارم ؟؟؟

  • مدیر سایت گفته:

   جناب حسنی عزیز، می تونید از کمک کارشناسان بیمه عمر سامانه بیمه تایم جهت انتخاب بهترین بیمه عمر استفاده نمایید.

 15. بابک لطیفی گفته:

  درود چند ساله که بیمه مان پرداخت میکنم ولی نمایندگی صورتحساب پرداختی را اعلام نمیکند در ضمن در سایت بیمه هم موجود نمیباشد باید چکار کرد؟

  • مدیر سایت گفته:

   جناب لطیفی با نمایندگی که بیمه تون رو خریداری کردید تماس بگیرید و ازشون کمک بگیرید.

 16. سیامک گفته:

  من چیزی رو متوجه نشدم یعنی بیمه های خصوصی مثل تامین اجتماعی موقع اتمام قرارداد حقوق ماهانه نمیدن؟

  • مدیر سایت گفته:

   جناب میلاد عزیز در زمان خرید بیمه عمر ، جدولی ضمیمه بیمه نامه تان به شما ارائه می شود که می توانید روند سرمایه گذاری را در بیمه نامه تان مشاهده نمایید.

 17. امیر جلیلی گفته:

  سلام خسته نباشید عذر میخوام سرمایه فوت به هر علتی که مرگ رخ بده پرداخت میشه؟ مثلا طرف اعدام بشه یا خودکشی کنه؟

  • مدیر سایت گفته:

   جناب جلیلی عزیز شرایط پرداخت خسارت برای موارد اعدام از استثنائات بیمه نامه بوده و در صورت اعدام فرد بیمه شده فقط اندوخته بیمه نامه به ذینفعان پرداخت می‌شود. خودکشی هم در برخی از شرکت های بیمه بعد از گذشت سال دوم دارای پوشش می باشد.

  • مدیر سایت گفته:

   جناب وکیلی عزیز تقریبا همه شرکت های بیمه دارای محدودیت سنی در ارائه پوشش های بیمه ای می باشد.

 18. ابوالفضل شفق گفته:

  من میخام خودمو بیمه کنم که هم خدمات درمانی خوبی داشته باشه هم بیمه عمر توروخدا بیمه خوبی رامعرفی کنید

  • مدیر سایت گفته:

   جناب شفق عزیز با کارشناسان ما به شماره 02188243828 تماس بگیرید و مشاوره کامل قبل از خرید تهیه نمایید.

 19. امیر گفته:

  سلام.
  این مستمری آیا به فرزند یا همسر بعد از فوت انتقال پیدا میکنه ؟؟
  دوم اینکه این مبلغ مستمری ثابت هستش یا سالیانه افزایش پیدا میکنه ؟؟

  • مدیر سایت گفته:

   جناب امیر عزیز مستمری بیمه عمر خاورمیانه دارای امکان انتقال مستمری به افراد دیگر و امکان داشتن مستمری افزایشی می باشد.

 20. Maralyegang گفته:

  سلام اطلاعاتتون عالی بود متشکرم ، پدرم بازنشسته علوم پزشکی بودن الان 14 ساله فوت شدن ،بنده پنج سال هس از حقوق پدرم استفاده میکنم ، چگونه اطلاعاتی راجب اینکه پدرم بیمه بوده یانه وایا زمان فوت ازاین بیمه شون استفاده کردن یانه ؟